W siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Ewa Leniart spotkała się z szefem tego resortu, wicepremierem Piotrem Glińskim. Tematem rozmów były
kluczowe inwestycje dla rozwoju rzeszowskiego sportu.

Rzeszów pozyskał trzy działki pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego

O kolejnym kroku w kierunku powstania w Rzeszowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Miasto finalizuje pozyskanie trzech działek pod budowę PCL W piątek 23 kwietnia na stadionie Resovii odbyła się konferencja, na której p.o. prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak poinformował o pozyskaniu trzech działek.

Dwie z nich zostały odkupione za kwotę 1,1 mln zł, z kolei trzecią władze klubu przekazały dobrowolnie:- Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż udało nam się dotrzymać kolejnej obietnicy. Całkowity koszt, za jaki wykupiliśmy te działki, wyniósł nas nieco ponad 1,1 mln zł. Są więc to koszta, które początkowo zakładaliśmy. Zatem Rzeszów po raz kolejny nie przepłacił - mówił Marek Bajdak.

Swojej radości nie ukrywała także kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart:- Cieszę się niezmiernie, że miasto zrobiło tak ważny krok w kierunku realizacji tej znaczącej inwestycji, jaką jest budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. W przyszłym tygodniu zostanie złożony wniosek do wicepremiera Glińskiego, aby rozpatrzył pozytywnie ten wniosek - dodawała Ewa Leniart.

Ewa Leniart jedzie do premiera Glińskiego złożyć wniosek na dofinansowanie

Z kolei dziś w siedzibie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu dr Ewa Leniart
spotkała się z szefem tego resortu, wicepremierem Piotrem Glińskim. Tematem rozmów były kluczowe inwestycje dla rozwoju rzeszowskiego sportu. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa uzyskała zapewnienie o wsparciu ze środków rządowych budowy Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego na terenie obecnego stadionu Resovii. Dzięki staraniom Ewy Leniart otwiera się też szansa na dofinansowanie przez ministerstwo zaplecza treningowego dla rzeszowskich skoczków do wody.

- Z radością przekazuję mieszkańcom Rzeszowa dobre wiadomości z Warszawy. W trakcie dzisiejszej rozmowy o potrzebach sportu w Rzeszowie wicepremier prof. Piotr Gliński potwierdził, że kierowany przez niego resort przeznaczy kilkadziesiąt milionów złotych na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Ta decyzja oznacza zielone światło dla realizacji tego wyczekiwanego od lat przedsięwzięcia. Samorządy miasta i województwa nie byłyby w stanie samodzielnie udźwignąć takiego ciężaru finansowego, dlatego cieszę się, że mam moc przekonywania do słusznych spraw - powiedziała Ewa Leniart po zakończeniu spotkania w ministerstwie kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

- Rozmawialiśmy również o przekazaniu środków na rozwój infrastruktury treningowej dla naszych skoczków do wody. Obie inwestycje sprawią, że Rzeszów stanie się miastem tętniącym życiem i wreszcie będzie areną wydarzeń sportowych o międzynarodowej randze. Pozwolą także rzeszowskim sportowcom trenować i podnosić swoje umiejętności w warunkach spełniających światowe standardy - dodaje Ewa Leniart.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak złożył dziś w ministerstwie wniosek o dofinansowanie PCL ze środków budżetu państwa. To uruchamia proces umożliwiający skompletowanie dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia prac budowlanych. Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne będzie najnowocześniejszym tego rodzaju obiektem w stolicy województwa. Jego trybuny będą mogły pomieścić prawie 10 tysięcy kibiców. Oprócz 6-torowej bieżni centrum będzie dysponowało m.in. strefą siłowni i fizjoterapii.