Ma sądowy zakaz prowadzenia samochodów, a pomimo to jeździł. Na domiar złego pod wpływem alkoholu. Ostatecznie doprowadził do kolizji. Kim jest sprawca?

Młody mężczyzna po pijaku spowodował wypadek


Wieczorem w piątek 23 kwietnia 2021 roku dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Sandomierskiej w Nisku. W dodatku sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Taki komunikat został przekazany policjantom z miejscowej drogówki. Zaczęli oni poszukiwać kierowcy volkswagena, który był sprawcą zdarzenia drogowego. Znaleźli go na ul. Szklarniowej w Nisku. Mężczyzna na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy. Ponad to nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się. Pościg jednak nie był długi i po chwili funkcjonariusze zatrzymali pojazd.

Jak się okazało, kierowcą i jednocześnie sprawcą kolizji był pijany 23-latek z Niska. Na miejscu pasażera przebywał jego nietrzeźwy kolega. Kierowca wykazywał się dużą agresją oraz nie chciał wykonywać poleceń policjantów. W tej sytuacji funkcjonariusze zmuszeni byli użyć wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Po dokonaniu testów na trzeźwość okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Funkcjonariuszom udało się też sprawdzić dokumenty młodego mężczyzny. Dzięki nim dowiedzieli się oni, że 23-latek już dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji. Co więcej, miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Dalsze losy młodego ,,kryminalisty" z Niska


Chociaż mężczyzna ma zaledwie 23 lata, to już zdążył stworzyć bogatą kartotekę kryminalną. Po piątkowym zdarzeniu zostaną mu postawione zarzuty. Będzie odpowiadał za:

  • jazdę w stanie nietrzeźwości,

  • spowodowanie kolizji,

  • złamanie zakazu sądowego,

  • niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

O dalszych losach mieszkańca Niska zadecyduje sąd.