W piątek 23 kwietnia bieżącego roku policjanci drogówki prowadzili kontrole trzeźwości kierujących w Wólce Hyżneńskiej. Gdy zauważył ich 61-latek kierujący autem marki renault, zaczął on uciekać.

Wólka Hyżneńska. Przebieg policyjnego pościgu


Było ok godziny 18, gdy funkcjonariusze dokonujący kontroli trzeźwości zauważyli jadące w ich kierunku auto marki renaulta. Gdy kierujący pojazdem zauważył policjantów, nagle zmienił kierunek jazdy, zawrócił i pospiesznie zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za nim. Podczas jazdy zastosowali sygnały świetlne i dźwiękowe, ale uciekinier na nie nie reagował.

Podczas ucieczki kierujący samochodem w pewnym momencie zjechał z utwardzonej drogi i skierował się na drogę leśną. Tam jednak auto ugrzęzło w błocie. Pomimo tego, mężczyzna podjął dalszą próbę ucieczki już na własnych nogach. W tym momencie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Kim jest uciekinier i jakie będą jego dalsze losy?


Po zatrzymaniu policjanci odkryli, że kierowcą jest 61-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Prawdopodobnym powodem jego ucieczki był fakt, że znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Co więcej, samochód, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Po dokonaniu przez policjantów niezbędnych czynności wyjaśniających, mężczyzna został przekazany jego rodzinie. Przed sądem odpowie za kierowanie autem pod wpływem alkoholu i nie zatrzymanie się do kontroli. W odrębnym postępowaniu odpowie za popełnione wykroczenia.