W ubiegły piątek (23.03.2021 r.) na podkarpackich drogach trwała akcja "Truck & Bus". Skontrolowanych zostało ponad 400 pojazdów. Poniżej znajdują się informacje na czym polegają te działania.

Ciężarówki i busy pod kontrolą na Podkarpaciu


Akcja ta miała na celu skontrolowanie ciężarówek i autobusów. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów. Ponadto przyglądali się czy przestrzegane są wszystkie prawa ruchu drogowego i te dotyczące samego transportu.

Działania te prowadziło 240 policjantów na terenie całego Podkarpacia. Zatrzymali oni 424 pojazdy. W tym było 400 samochodów ciężarowych i zaledwie 24 autokary.

Pogrom na podkarpackich drogach - kary i mandaty dla transportu


Nie obyło się bez łamania prawa. Najczęstszym przewinieniem był zakwestionowany stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Miało to miejsce w przypadku aż 60 ciężarówek i autokarów. 15 z nich było w taki złym stanie, że nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Z powodu usterek technicznych funkcjonariusze zatrzymali 41 dowodów rejestracyjnych.

Powszechne też okazało się przekraczanie dozwolonej prędkości. Miało to miejsce w przypadku 47 kierujących ciężarówkami i 2 kierowców autobusów. Funkcjonariusze wystawili także 4 mandaty za nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku. Odnotowali również 3 przekroczenie czasu czasu pracy kierowców.

Łącznie funkcjonariusze podczas kontroli "Truck & Bus" nałożyli 106 mandatów karnych.