Już 12 utonięć na Podkarpaciu od początku sezonu, z czego trzy podczas wypoczynku nad wodą - to najnowszy bilans od początku sezonu na Podkarpaciu. Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, mundurowi promowali w miejscowościach Chrewt i Olchowiec akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
W ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństw nad wodą” policjanci spotkali się z osobami wypoczywającymi nad wodą w miejscowościach Chrewt i Olchowiec. We wspólnych działaniach uczestniczył także st.kpt. Marcin Szyjduk z KP PSP w Ustrzykach Dolnych.

Współpraca ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą i terenach przywodnych. W trakcie działań funkcjonariusze przekazywali ulotki informacyjne dotyczące kampanii oraz odblaski przekazane przez WORD Krosno.

Przypomnijmy: z początkiem wakacji ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2020”. Jest ona poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. W czasie tegorocznych wakacji ze względu na trwającą pandemię koronawirusa większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. W związku z tym czwarta już edycja tej akcji została poszerzona także o bezpieczeństwo ludzi przebywających w górach.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. "Artystyczny przeWODNIK". Promuje on bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia, który trwa od 1 lipca do 30 września 2020 r.