Mimo oficjalnie przesuniętego terminu wyborów kampania w Rzeszowie nie zwalnia tempa. Ewę Leniart przyjechali wesprzeć prezydenci z Chełma, Otwocka, Stalowej Woli, Tomaszowa Mazowieckiego oraz Zamościa.
Wspieranie kandydatów przez innych prezydentów czy burmistrzów miast w kampanii samorządowej w Polsce jest czymś zupełnie normalnym. Tylko wciągu ostatniego tygodnia Konrada Fijołka przyjechało wesprzeć grono prezydentów, burmistrzów czy polityków ogólnopolskiego szczebla. Byli to m.in. Rafał Trzaskowski, Borys Budka, Aleksandra Dulkiewicz czy Jacek Karnowski. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Fijołek otrzymuje wsparcie rodziny samorządowej

Nawet Grzegorza Brauna w ostatnim tygodniu przyjechał wesprzeć niedawny kandydat na urząd Prezydenta Polski, Mirosław Piotrowski. Było to jednak dość zaskakujące poparcie, bowiem ten polityk jest dość blisko związany z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, a patrząc na powiązania polityczne znanego redemptorysty, który notabene dostał dwa samochody "od bezdomnego", powinien on raczej poprzeć Marcina Warchoła, a nie polityka Konfederacji.

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart z poparciem "swoich" prezydentów

Niemniej jednak takie wydarzenia musiały zrobić wrażenie na sztabie Ewy Leniart. Wojewoda bowiem jak dotąd nie mogła się pochwalić poparciem polityków ze szczebla samorządowego, a tym bardziej ogólnopolskiego.

Natomiast dziś kandydatkę PiS na prezydenta Rzeszowa przyjechało wesprzeć pięcioro prezydentów, notabene wszyscy związani pośrednio lub bezpośrednio z obozem rządzącym: Jakub Banaszek - prezydent Chełma, Jarosław Margielski - prezydent Otwocka, Lucjusz Nadbereżny - prezydent Stalowej Woli, Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego oraz Andrzej Wnuk - prezydent Zamościa.

- Patrzę od wielu lat jak rozwija się Rzeszów i jestem tym wielce zachwycony. Nie ukrywam także, że wiele elementów zarządzania przeniosłem do swojego miasta. Jednak żeby to miasto dalej tak się rozwijało, potrzebna jest dobra współpraca na każdym szczeblu. A to może zagwarantować tylko i wyłącznie Ewa Leniart - mówił na dzisiejszej konferencji Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.
Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego
Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego


Swojego poparcia wojewodzie udzielił także Lucjusz Nadbrzeżny - prezydent Stalowej Woli. - Dzięki środkom z Unii Europejskiej Polska może wejść w okres złotego rozwoju. Mogą one zostać wykorzystane w taki sposób, aby nasze miasta zmieniły się w niesamowity sposób. Za te środki w Rzeszowie może powstać, chociażby przecież Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne - dodawał Lucjusz Nadbrzeżny.
Lucjusz Nadbrzeżny, prezydent Stalowej Woli
Lucjusz Nadbrzeżny, prezydent Stalowej Woli


Ewa Leniart obiecuje otwarcie urzędu "po godzinach"

Na koniec już tradycyjnie głos zabrała sama kandydatka. Deklarowała ona m.in. swoją otwartość i słuchanie potrzeb mieszkańców.

- Na niektórych osiedlach w Rzeszowie gołym okiem widać konsekwencje bezładu architektonicznego. To wszystko można skorygować oczywiście za pomocą owocnej współpracy - mówił Ewa Leniart.

Kandydatka z poparciem PiS obiecała także, że jeśli zostanie wybrana na urząd prezydenta Rzeszowa to urząd miasta będzie otwarty dla mieszkańców w każdy poniedziałek od 15 do 19.
Ewa Leniart, kanydatka na urząd prezydenta Rzeszowa