Minął drugi dzień akcji "Zaszczep się w majówkę", która w dniach 1- 3 maja br. realizowana jest w 16 urzędach wojewódzkich w Polsce.
Przypomnijmy, w Rzeszowie podobnie jak w innych miastach wojewódzkich trwa akcja szczepień przeciwko Covid-19. Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić powinni mieć wystawione e-skierowanie, które jest generowane za pomocą Internetowego Konta Pacjenta lub infolinii.

Blisko 700 osób zaszczepionych na drugi dzień

W pierwszy dzień jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson zaszczepiło się dokładnie 620 osób. O wczorajszych szczepieniach pisaliśmy tutaj: Szczepienia na Majówkę w Rzeszowie. Przybywa chętnych
Zapisy na szczepienia w PUW
Zapisy na szczepienia w PUW


Z kolei w drugi dzień majówki, w święto Flagi Narodowej siedzibę szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odwiedziło dokładnie 690 osób, czyli o 70 więcej niż wczoraj.

Liczba chętnych była tak duża, że do Rzeszowa, podobnie jak do pozostałych tego typu miejsc w Polsce dostarczono blisko 1000 dodatkowych dawek szczepionek.

Dla kogo szczepienia? W mobilnym puncie szczepień zaszczepi się każdy bez rejestracji, ale z e-skierowaniem. Można je uzyskać, logując się na internetowe konto pacjenta lub dzwoniąc na ogólnopolską infolinię – 800 190 590. Od 3 maja zgodnie z harmonogramem szczepień e-skierowania są wystawiane dla 34- i 35-latków i wszystkich osób starszych.

Młodsi muszą jeszcze poczekać do 9 maja br.