Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy senator Solidarnej Polski Mieczysław Golba trafił do szpitala MSWiA w Rzeszowie z podejrzeniem covid-19. Senator miał zażądać pokoju jednoosobowego, który po ostrej wymianie zdań został mu przydzielony. Senator dementuje te informacje.
Jak mówi nasz informator, senator Zjednoczonej Prawicy z ramienia Solidarnej Polski, miał trafić do szpitala MSWiA w Rzeszowie z podejrzeniem COVID-19. Senator miał się domagać przydzielenia mu jednoosobowego pokoju.

Personel szpitala początkowo odmawiał sensorowi Golbie przydzielenia takiego pokoju, powodem miał być brak wolnych pomieszczeń. Senator miał z tego powodu wywołać awanturę.

" - Zwyzywał personel, zarządzał jedynki" - mówi nasze źródło

Po ostrej wymianie zdań pokój jednoosobowy dla senatora Golby jednak się znalazł.

Mieczysław Józef Golba (ur. 24 kwietnia 1966 w Jarosławiu) – polski polityk, przedsiębiorca, właściciel firmy Golbalux, rolnik i działacz piłkarski, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, senator IX i X kadencji.

Mieczysław Goba dementuje: leżałem na 3 osobowej sali!


Otrzymana informacja jest iście sensacyjna. O zdanie postanowiliśmy zapytać u źródła. Senator Mieczysław Golba odpiera wszystkie zarzuty. Tak opisuje przebieg swojej choroby i hospitalizacji: - w dniu 9 kwietnia do szpitala na oddział Covid szpitala MSWiA w Rzeszowie​ przywiózł mnie syn Daniel. Wyszedłem w dniu 21 kwietnia. Pierwsze 7 dni to masakra, Covid to straszna choroba, ale opanowali to lekarze w szpitalu. Senator opisuje, że miał temperaturę najpierw 38, 39, 40 stopni, kaszel, zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli.

Leżałem na trzyosobowej sali, a następnie na dwuosobowej - nie jest prawdą jakobym awanturował się o jedynkę - podkreśla senator Golba.

Obecnie czuję się dużo lepiej i wracam do zdrowia. Biorę lekarstwa przepisane przez szpital i z każdym dniem powoli wracam do żywych. - mówi nam senator Mieczysław Golba.

Jak podkreśla senator pacjenci jedni wychodzą, za dzień dwa przychodzą następni, jest spora rotacja więc na każdej sali leży dwie trzy osoby, a nawet cztery.

Senator dziękuje personelowi szpitala


- Duże słowa uznania należą się wszystkim lekarzom, fizjoterapeutom i pielęgniarkom za pełen profesjonalizm za troskę i opiekę nad wszystkimi pacjentami. Bardzo ciężko pracują i mają bardzo dużo obowiązków dlatego, że pacjenci z covidem trafiają w różnym stanie zdrowia. - mówi nam senator Mieczysław Golba.