Minął drugi dzień akcji "Zaszczep się w majówkę", która w dniach 1- 3 maja br. realizowana jest w 16 urzędach wojewódzkich w Polsce.
Przypomnijmy, w Rzeszowie podobnie jak w innych miastach wojewódzkich trwa akcja szczepień przeciwko Covid-19. Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić powinni mieć wystawione e-skierowanie, które jest generowane za pomocą Internetowego Konta Pacjenta lub infolinii.

Łącznie 1020 osób zaszczepionych na trzeci dzień

W drugi dzień jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson zaszczepiło się dokładnie 690 osób. O wczorajszych szczepieniach pisaliśmy tutaj: Sukces akcji szczepionkowej w Rzeszowie

Z kolei w trzeci dzień majówki, w 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja siedzibę szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odwiedziło dokładnie 1020 osób, czyli o 330 więcej niż wczoraj.

Łącznie podczas majówki z tej możliwości skorzystało 2330 chętnych. Jednak to nie koniec.
Kolejka na szczpienia w Rzeszowie
Kolejka na szczepienia w Podkarpackim Urzędzie wojewódzkim


Wczoraj do Rzeszowa trafiło dodatkowe 1000 szczepionek. Dzięki temu możemy przedłużyć akcję szczepień o kolejne dwa dni (4-5 maja), lub do momentu wykorzystania puli 1170 dawek preparatu. Wciąż na chętnych będzie czekać zespół przychodni LUX-MED. Jednak w związku z powrotem urzędników do pracy, punkt szczepień zostanie zlokalizowany w siedzibie firmy przy ul. Jabłońskiego 2/4 i będzie otwarty w godzinach od 8:00 do 18:00.

Szczepienia odbywać się będą na tych samych zasadach jak w czasie weekendowej akcji: MASZ E-SKIEROWANIE? ZASZCZEP SIĘ W MAJÓWKĘ W RZESZOWIE BEZ REJESTRACJI!

Dla kogo szczepienia? W mobilnym puncie szczepień zaszczepi się każdy bez rejestracji, ale z e-skierowaniem. Można je uzyskać, logując się na internetowe konto pacjenta lub dzwoniąc na ogólnopolską infolinię – 800 190 590. Od 3 maja zgodnie z harmonogramem szczepień e-skierowania są wystawiane dla 34- i 35-latków i wszystkich osób starszych.

Młodsi muszą jeszcze poczekać do 9 maja br.