Tuż po weekendzie majowym Konrad Fijołek spotkał się z organizacjami kobiecymi i zyskał ich poparcie. Wśród postulatów m.in. dopłaty z samorządu do zabiegów in vitro.
Pierwsza po majówkowa konferencja Konrada Fijołka odbyła się raczej w nieprzypadkowym miejscu. Miała ona bowiem miejsce w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności, na której to kandydat szeroko rozumianej opozycji parlamentarnej zyskał poparcie licznych organizacji kobiecych, w tym m.in. Kongresu Kobiet w Rzeszowie oraz Rzeszowskiej Federacji Kobiet Aktywnych.

- Solidarność jako słowo ma dzisiaj wielkie znaczenie, natomiast solidarność kobiet to wielka siła. Dlatego kiedy Konrad Fijołek zdecydował się na start w tych wyborach, miałam do niego tylko jedną prośbę - nie zapominaj o kobietach. I słowa dotrzymał - mówiła mówiła Magda Koryl, pełnomocniczka Kongresu Kobiet w Rzeszowie.

Konrad Fijołek podpisuje 16 postulatów realizacji praw kobiet

Na tej samej konferencji prasowej Konradowi Fijołkowi zostało przedstawione 16 postulatów, które mają być gwarancją spełnienia praw kobiet w Rzeszowie za jego kadencji.

- Te postulaty powstały w wyniku badania ankietowego, które były realizowane wśród mieszkanek naszego miasta. Podczas nich zapytaliśmy czego rzeszowianki najbardziej oczekują - dodawała Patrycja Mitro.

Te postulaty to m.in.:
- powołanie rzeczniki do spraw kobiet i równego traktowania
- bon na żłobek, uruchomienie programu dopłat do żłobków
- możliwość cyklicznego finansowania przez UM Rzeszów szczepionki przeciwko HPV i leczenia in vitro
- opracowanie jasnej ścieżki decyzyjnej w zakresie planowania przestrzennego
- zagospodarowanie terenów nad Wisłokiem wraz z węzłem sanitarnym
- zapewnienie dostępu do opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży

Na odpowiedź ze strony Konrada Fijołka nie trzeba było długo czekać. Z ochotą podpisał się on pod stawianymi mu postulatami.