Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie otrzymali zgłoszenie z podejrzeniami o posiadanie narkotyków. Na miejscu okazało się, że faktycznie doszło do złamania prawa.

Pochwycenie podejrzanego - 200 gram różnych narkotyków


Według zgłoszenia znaczna ilość środków odurzających miała znajdować się u 37-letniego mieszkańca Rzeszowa. Policjanci udali się do miejsca jego zamieszkania. Już przed blokiem zauważyli mężczyznę podobnego rysopisu, który został podany w zgłoszeniu. Został on wylegitymowany przez funkcjonariuszy, którzy razem z nim weszli do mieszkania podejrzanego.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 195 gramów suszu roślinnego oraz ok.2 gramy białego proszku. Wstępna analiza laboratoryjna wykazała, że była to marihuana i mefedron. W związku z tym 37-latek został zatrzymany.

Dalsze losy rzeszowskiego posiadacza narkotyków


Mężczyzna trafił już do aresztu. W tym czasie policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości pseudokibiców komendy miejskiej zajęli się zbieraniem materiału dowodowego. Wszystkie swoje dotychczasowe ustalenia przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Następnie 37-letni mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam wszczęto śledztwo w tej sprawie i przesłuchano podejrzanego. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został również złożony wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd pozytywnie rozpatrzył prośbę i umieścił mężczyznę w areszcie na 2 miesiące.