Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła dokonała podsumowania sezonu zimowego 2020/2021. Był on zdecydowanie mroźniejszy niż w poprzednich latach. Potwierdziła to analiza specjalistów.

Zima 2020/2021 w podsumowaniu Elektrociepłownia w Rzeszowie


Elektrociepłownia w Rzeszowie należy do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Jest ona głównym dostawcą ciepła w stolicy Podkarpacia. Produkcja ciepła w rzeszowskiej elektrociepłowni zaspokaja ponad połowę ogólnego zapotrzebowania miasta w zakresie centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dlatego zatrudniani przez nią specjaliści posiadają dokładne dane, dotyczące tego jak wyglądał mijający sezon grzewczy.

Według nich rozpoczął się on 24 września 2020 roku. Według oficjalnych danych trwał aż do końca marca bieżącego roku. Przy czym jeszcze w kwietni odnotowywano ujemne temperatury, nie miały one jednak stałe.

Najniższą temperaturę na zewnątrz zanotowano 16 lutego 2021 roku. Było to aż -13,6°C. Natomiast najwięcej stopni podczas mijającego sezonu zimowego termometry pokazały 4 października 2020 roku. Słupki rtęciowe wskazywały wtedy +23 °C.

Porównanie z sezonem zimowym 2019/2020 w Rzeszowie


Widać wyraźne różnice pomiędzy mijającym, a poprzednim sezonem zimowym. Tegoroczna zima była zdecydowanie mroźniejsza. Bowiem, ubiegłoroczny rekordzista w kategorii najniższej temperatury wynosił zaledwie -4,2°C. Najwyższa temperatura w sezonie 2019/2020 również była cieplejsza od tegorocznej. Najwięcej słupki rtęciowe poprzedniej zimy pokazały 24,2°C.

Na podstawie statystyk widać wyraźne różnice porównując oba sezony zimowe. Jednak, jak uspokajają eksperci, póki co nie można mówić o stałej zmianie klimatu. Natomiast zapewniają oni, że będą się bacznie przyglądać kolejnym sezonom.