Około godziny 18.00 na obwodnicy Leżajska, przy zjeździe na Giedlarową doszło do zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego. Trwa akcja ratowniczo-gaśnicza. DK 77 jest całkowicie zablokowana, policjanci kierują na objazdy.
- Wywrócona ciężarówka na obwodnicy w stronę Leżajska. Zablokowane oba pasy. Ciężarówka się pali!!! - informują internauci.

Do wypadku doszło około godziny 18.00 na obwodnicy Leżajska, nieopodal zjazdu na Giedlarową. Z relacji świadków wynika, że ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia ciężarówka przewróciła się i zapaliła, natomiast osobówka wjechała do rowu. Na miejscu trwa akcja ratownicza-gaśnicza.

Świadkowie zdarzenia informują, że kierowca ciężarówki zdołał wydostać się z kabiny jeszcze przed wybuchem pożaru.

- Droga Krajowa nr 77 jest całkowicie zablokowana, policjanci kierują na objazdy - mówi nam Ewelina Wrona z biura rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

[Aktualizacja godzina 19:24]

- Kierujący samochodem osobowym marki Audi zderzył się z cysterną. W wyniku zderzenia cysterna przewróciła się. Na miejscu zginął kierowca audi. - Informuje nas Ewelina Wrona z biura rzecznika KWP w Rzeszowie.

W cysternie przewożone było około 22 tysięcy litrów oleju napędowego. Na miejscu zdarzenia działa 14 zastępów straży pożarnej OSP i PSP w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Leżajska

Utrudnienia potrwają jeszcze wiele godzin.

[Aktualizacja 21.42]
Czytelnik Patryk przesłał nam nagranie ukazujące pożar z oddali:

Dziękujemy!

Pożar został ugaszony, na miejscu trwają czynności z udziałem prokuratora. Prawdopodobnie droga będzie zablokowana całą noc. Poinformowała nas GDDiKA.