Zarząd CM Medyk informuje, iż w związku z anulowaniem dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, został dziś zmuszony do odwołania szczepień, w punkcie zlokalizowanym w Full Markecie, szczepionką firmy Pfizer.
Początkowo Medyk miał otrzymać 33 tys. szczepionek. Były one konieczne do sprawnego przeprowadzenia procesu szczepień do końca tego tygodnia. Jednak do godziny 12.00 nie trafiły one ośrodka. Placówka poinformowała zatem, że osoby zarejestrowane na godziny od 13.00 do 20.00 nie będą mógłby być dzisiaj zaszczepione szczepionką Pfizer.

Osobom, które chcą się dziś zaszczepić, Medyk jest w stanie zaproponować wyłącznie szczepionkę firm Moderna lub AstraZeneca.

- Nadmieniamy, iż interweniujemy w tej sprawie w RARS, NFZ i w Ministerstwie Zdrowia. Wysłaliśmy stosowne zapytania oraz monitorujemy sytuację. Dokładamy wszelkich starań, aby szczepionki trafiły do nas jak najszybciej i byśmy mogli wznowić realizowany przez nas proces szczepień bez zakłóceń - czytamy w komunikacie CM Medyk.

Jednocześnie placówka ma nadzieję, że jutro już będzie mogła realizować szczepienia według harmonogramu. - Nie jest to jednak zależne od nas, dlatego przygotowujemy się także do tego wariantu, w którym będziemy zmuszeni do końca tygodnia odwołać szczepienia. Pragniemy również zapewnić, iż bezpośrednio po otrzymaniu kolejnych dostaw szczepionek, wszystkie osoby zarejestrowane na dziś, będą umawiane na kolejne terminy szczepień - dodaje CM Medyk.