Pandemia wpłynęła też w dużym stopniu na młodzież. Młodzi ludzie uczęszczający do szkół średnich często nie potrafią zdecydować o swojej przyszłości, ponieważ jest ona nie pewna. Właśnie dla nich powstała akcja Sesja Zero.

Pandemia a wybór ścieżki zawodowe-jakie pojawiają się trudności?Jak wskazują organizatorzy Sesji Zero, pandemia dotknęła także tegorocznych maturzystów. Nie mieli oni możliwości uczęszczania w licznych dniach otwarty poszczególnych uczelni wyższych. Tym samym nie mogli zdobyć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące możliwości zawodowych i szkoleniowych. Ograniczenie w spotkaniach również miały wpływ na problemy związane ze stworzeniem ścieżki zawodowej. Młodzi ludzie nie otrzymali możliwości wzajemnego konsultowania swoich życiowych planów.

Co oferuje Sesja Zero? Cały plan akcji


Właśnie z tego względu organizatorzy akcji Sesja Zero postanowili pomoc maturzystom w wyborze dalszej ścieżki życiowej. Są nimi przewodniczący I, II oraz IX Liceum Ogólnokształcącego. Ekonomia czy MISH? Polska czy UK? Wrocław czy Rzeszów Spotkanie ma odpowiadać m.in. na te pytania.

Dokładnie jak będzie wyglądać akcja Sesja Zero opisują jej twórcy:

,, Sesja Zero to dwudniowe wydarzenie odbywające się w całości online 8 oraz 9 maja. W pierwszym dniu, prelegenci z prawie 10 uczelni reprezentujący 15 różnych kierunków z czterech obszarów (kierunki humanistyczne, społeczne, medyczne i przyrodnicze, i STEM) opowiedzą o swoich doświadczeniach. Ten segment wydarzenia został zorganizowany wspólnie ze Studiami na Horyzoncie, jedną z największych organizacji studenckich w Polsce.”

Drugi dzień akcji ma natomiast dotyczyć szczegółów i warunków studiowania poza granicami Polski. Jakie atrakcje zostały zaplanowane?

,,Do prelekcji na ten temat zaangażowaliśmy najbardziej eksperckie organizacje, jakie poruszają tę tematykę - agencję doradztwa edukacyjnego Elab Education Laboratory i serwis Departamentu Stanu, EducationUSA Poland.”

Jak wziąć udział w Sesji Zero? Najważniejsze informacjeWedług zapowiedzi, wydarzenie zostanie zorganizowane w całości pro publico bono. Ma być transmitowane za pomocą platformy społecznościowej, Facebook. Tutaj znajduje się link do akcji
Sesja Zero.