W środę 5 maja bieżącego roku, do sanockiej policji wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która prawdopodobnie targnęła się na swoje życie. Na miejscu funkcjonariusze zastali tragiczny widok.

Tragedia w Sanoku – kobieta targnęła się na swoje życie!


W środę w godzinach popołudniowych dyżurny Policji w Sanoku otrzymał zgłoszenie o kobiecie, która według relacji zamierza targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego. Niestety na miejscu, faktycznie znaleźli zranioną kobietę.

Całe szczęście, policjanci zachowali zimną krew i udzielili jej pierwszej, przedmedycznej pomocy. Wezwali również pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu karetki stale monitorowali stan kobiety.

Kim jest niedoszła samobójczyni? Jaki jest jej stan?


Policjanci z sanockiej jednostki oczywiście sprawdzili dane kobiety, jest to rutynowe i obowiązkowe działanie. Okazało się, że poszkodowana to 33-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jednak jak podkreślają funkcjonariusze, jest to zasługa natychmiastowo udzielonej pomocy. Z tego względu apelują oni:

,,Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111. Pamiętajmy również, że w każdym powiecie funkcjonują instytucje, do których można zwrócić się o wsparcie w ciężkich chwilach.”