Od meczu na wyjeździe żużlowcy 7R Stolaro Stal Rzeszów zaczną ligowe ściganie. Żurawi czeka jednak nie lada wyzwanie, bowiem w ekipie gospodarzy z Rawicza pojadą zawodnicy, którzy na co dzień startują w PGE Ekstralidze.
Przypomnijmy, teoretycznie 2. liga żużlowa miała ruszyć, według początkowych planów, jeszcze w kwietniu. Jednak później jej start został przełożony niemal o miesiąc. Wynikało to m.in. z ograniczeń pandemicznych w sąsiednich krajach, a w najniższej klasie rozgrywkowej startują zespoły z Łotwy oraz Niemiec.

I tak po zmianie planów to 10 maja żużlowcy 7R Stolaro Stal Rzeszów mieli zainaugurować rozgrywki ligowe na własnym stadionie meczem z Wolfe Wittstock. Jednak i to spotkanie zostało odwołanie, bowiem niemiecka ekipa została wykluczona z rozgrywek.

7R Stlaro Stal Rzeszów zaczyna ligowe ściganie. Na początek prawdziwy szlagier

Tak więc to od meczu na wyjeździe z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz żużlowcy 7R Stolaro Stal Rzeszów zaczną ligowe ściganie. Żurawie jednak nie będą mieli łatwo już na starcie sezonu, bowiem w ekipie gospodarzy pojadą zawodnicy, którzy na co dzień startują w ekipie aktualnego mistrza Polski - Fogo Unia Leszno. W ich składzie kibice będą mogli zobaczyć takie nazwiska jak m.in. Jaimon Lidsey, Szymon Szlauderbach czy Kacper Pludra.

Jednak ekipa gości też może mieć nie lada asy w rękawie, bowiem w składzie 7R Stolaro Stal Rzeszów zobaczymy takich zawodników jak m.in. Sam Masters, Hubert Łęgowik czy Adam Ellis.

Awizowane składy na mecz Metalika Recycling Kolejarz Rawicz z 7R Stolaro Stal Rzeszów

7R Stolaro Stal Rzeszów
1. Sam Masters
2. Dawid Stachyra
3. Adam Ellis
4. Tim Soerensen
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Majcher
7.
Trener: Michał Widera

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
9. Jaimon Lidsey
10. Damian Baliński
11. Keynan Rew
12. Szymon Szlauderbach (U24)
13. Damian Dróżdż
14. Kacper Pludra
15.

Więcej na temat wydarzeń sportowych z Rzeszowa i regionu pisaliśmy tutaj: Sport