Lider Podkarpackiej Platformy Obywatelskiej Zdzisław Gawlik wraz z członkami Platformy Obywatelskiej z Rzeszowa zbierali podpisy pod likwidacją TVP Info i abonamentu RTV.
W niedzielę przed południem na ul. 3 Maja w Rzeszowie postawili punkt, gdzie chętni mogli przyłączyć się do akcji. Inicjatywa Platformy Obywatelskiej ma charakter ogólnopolski. Ustawa obywatelska, pod którą zbierane są podpisy, zakłada, że środki, które obecnie przekazywane są na finansowanie mediów publicznych, pozostawałyby w budżecie.

Członkowie Platformy Obywatelskiej zapraszają chętne osoby do złożenia podpisu pod obywatelskim projektem ustawy likwidującym TVP info oraz abonament RTV w Rzeszowie:
- wtorek (tj. 18.05) ul. 3 Maja (obok Fary) godz. 11.00-13.00
- środa (tj. 19.05) ul. 3 Maja (obok Fary) godz. 14.45 – 17.00

W ostatnich latach na telewizję publiczną przekazano ponad 5 miliardów złotych, które można było przeznaczyć na służbę zdrowia. Za te pieniądze można było kupić ponad 50 milionów szczepionek. Niech te środki trafią w końcu tam, gdzie są Polakom najbardziej potrzebne, a nie na propagandę rządu PiS.

Dlatego, dziś chcemy aby każdy obywatel mógł złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP INFO i abonamentu RTV. Zgódźmy się w tej sprawie i wybierzmy prawdę – dodają członkowie Platformy Obywatelskiej.