Doszło do zatrzymania sprawców rozbojów w Rzeszowie. Dokonywali oni wymuszeń z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Doszło także do rękoczynów wobec pracownika salonu gier!

Rozboje, ataki i kradzieże w rzeszowskich salonach gier


6 maja bieżącego roku, ok. godziny 13, do policji w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o rozboju w salonie gier przy ul. Popiełuszki. Według zeznań świadków, do lokalu weszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich wyciągnął pracownika salonu zza lady, przewrócił na ziemie i grożąc nożem zażądał do niego pieniędzy. W tym czasie drugi mężczyzna wyłamał kasetkę w jednym z automatów. Ona okazała się pusta. Ostatecznie sprawcy skradli około 200 złotych z kasetki znajdującej się pod ladą.

To jednak nie było koniec rozbojów i ostateczna suma łupów. Podczas, gdy policjanci prowadzili czynności wyjaśniające, otrzymali oni informację, że doszło do kolejnej kradzieży. Tym razem w salonie gier przy ul. Grottgera. Było to niecałą godzinę po pierwszej napaści, ok. godziny 14. Tam również świadkowie zeznali, że rabunku dokonało 2 mężczyzn. Używając przemocy obezwładnili pracującą tam kobietę, a następnie ukradli jej portfel z dokumentami oraz prywatnymi i firmowymi pieniędzmi w kwocie 2 tys. złotych. Na domiar złego, przy użyciu skradzionych kluczy zamknęli kobietę wewnątrz salonu.

Śledztwo w sprawie rozbojów-kim byli sprawcy?


Policjanci wnioskując po podobieństwie obu zgłoszeń oraz pokrywających się rysopisach sprawców założyli, że obu czynów dokonały te same osoby. Potwierdzeniem tych podejrzeń były także zapisy z monitoringu, znajdującego się w ograbionych lokalach.

W celu odnalezienia sprawców funkcjonariusze sprawdzili okolice salonów i skontrolowali dworce. Wystosowali również komunikat o poszukiwaniu mężczyzn, który trafił do innych patroli. Niestety, nie udało im się zatrzymać napastników bezpośrednio po zdarzeniu. Z tego względu ustaleniem ich tożsamości zajęli się kryminalni z rzeszowskiej komendy. Czynności procesowe w sprawie podjęli funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Finał żmudnych poszukiwań rzeszowskich napastników


Po zakrojonych pracach śledczych, udało się funkcjonariuszom ustalić tożsamość sprawców. Byli to mieszkańcy powiatu grójeckiego w wieku 36 i 39 lat. Policjanci dowiedzieli się również, że młodszy ze sprawców obecnie przebywa w Rzeszowie i porusza się samochodem marki Mazda. Dzięki temu, funkcjonariusze zatrzymali go 12 maja tego roku na parkingu przy ul. Krośnieńskiej. Drugi podejrzewany miał przebywać w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zatrzymali go następnego dnia (13.05.2021 r.), na terenie powiatu grójeckiego.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a dalsze czynności poprowadzili funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Tam mężczyznom zostały przedstawione zarzuty rozboju oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Obaj zatrzymani obecnie przebywają w areszcie. Pozostaną tam przez najbliższe 3 miesiące.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.