Fiaskiem zakończyła się kolejna próba wyłonienia wykonawcy, który opracowałby projekt przebudowy ulicy Powst. Listopadowych w Rzeszowie. Ratusz zrobi trzecie podejście w tej kwestii?
Przypomnijmy, pod koniec zeszłego roku Rzeszów ogłosił pierwszy przetarg na zaprojektowanie przebudowy ul. Powstańców Listopadowych. Wówczas do przetargu stanęły dwie firmy: Biuro Usług inwestycyjnych w Rzeszowie oraz Alfa projekt z Wrocławia.

Dwie oferty, ale wszystkie za wysokie

Wtedy na tę inwestycję miasto planowało wydać maksymalnie 250 tys. zł. Ale po otwarciu ofert okazało się, jak to zwykle bywa w przypadku tego typu inwestycji, że obie oferty znacznie przekraczają planowane koszty.

Firma z Rzeszowa zaproponował bowiem kwotę rzędu 388 065 zł, z kolei ta z Wrocławia chciała wziąć za wykonanie dokumentacji projektowej 982 770 zł.

Jednak tym razem rzeszowski ratusz nie był tak chętny do dokładania pieniędzy na inwestycję i unieważnił przetarg.

Fiasko drugiego przetargu. Powód ten sam

W piątek 23 kwietnia br., miasto postanowiło powziąć kolejną próbę, która będzie miała na celu wyłonienie projektanta. I podobnie jak za pierwszym razem do przetargu stanęły dwie firmy.

Jednak i tym razem Ratusz musiał unieważnić ten pomysł. Obydwie oferty były bowiem znów za wysokie, a miasto nie chciało też, podobnie jak za pierwszym razem, zwiększać budżetu na tą inwestycję. Na tańszą ofertę trzeba by bowiem dołożyć około 100 tys. zł.

W związku z tym będzie trzecie podejście? - W ciągu kilku dni Ratusz podejmie odpowiednią decyzję, ale raczej będzie kolejna próba wyłonienia wykonawcy, który zaprojektuje przebudowę ulicy Powst. Listopadowych. Dla miasta jest to bowiem dość ważna inwestycja - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

W dokumentacji czytamy, że wykonawca będzie miał za zadanie zaprojektowanie przebudowy ok. 1,5 km łącznika al. Armii Krajowej z ul. Wieniawskiego.

W założeniach ma to być droga o łącznej szerokości 6 metrów. Ponadto po jednej ze stron ma powstać nowy chodnik, oświetlenie, odwodnienie, zjazdy oraz skrzyżowania z istniejącymi drogami.

Wykonawca będzie musiał zdobyć niezbędne decyzje administracyjne, w tym decyzję ZRID, potrzebne do tej inwestycji.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.