- Ewa Leniart ma cechy potrzebne najlepszemu kandydatowi na prezydenta Rzeszowa - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Przy okazji podkreślił jej znakomite cechy, m.in. empatię.
To był drugi dzień wizyty w Rzeszowie Premiera Mateusza Morawieckiego. Wczoraj była wspólna kawa z Ewą Leniart i spacer po 3 maja, z kolei dzisiaj konferencja prasowa.

Morawiecki: Ewa Leniart jest najlepszą kandydatką na prezydenta

Na deszczowym briefingu prasowym zapewnił, że Ewa Leniart ma bardzo konkretny plan dla Rzeszowa. - To będzie plan, który będzie w stanie doprowadzić do zwiększenia liczby miejsc pracy, znaczącego podniesienia wynagrodzeń ludzi, którzy w Rzeszowie chcą znaleźć pracę - zapewnił Morawiecki.

Według niego plan bezpartyjnej kanndydatki spowoduje, że Rzeszów będzie jeszcze piękniejszym miejscem do życia, a także kształcenia się. - Propozycje wojewody przyciągną też do miasta osoby z zewnątrz i przyczynią się do powrotu tych, którzy wyjechali z Rzeszowa, gdzieś do dalekiej Anglii, Irlandii czy innych krajów - podkreślił Premier.

Mateusz Morawiecki jest przekonany, że Ewą Leniart, sprawi, że Rzeszów będzie jeszcze piękniejszy, lepszy, także jeszcze przyjemniejszym miejscem do życia, do pracy, do kształcenia się.

- Po czasie pandemii covidowej miasto potrzebuje nowego spojrzenia. Trzeba zwiększenia liczby żłobków publicznych w mieście, których budowę zapowiada Leniart - dodawał szef rządu.

Chwalił też koncepcję wsparcia państwa dla przedsiębiorców z Rzeszowa i Doliny Lotniczej oraz wizję ich współpracy.

- Pani wojewoda przedstawiła, jak powinna wyglądać współpraca między firmami informatycznymi z branży lotniczej czy z innych sektorów gospodarki innowacyjnej w przyszłości. Jest to bardzo dobry plan. Ja sam osobiście czytałem wiele strategii w życiu, ale takiego dobrego jeszcze nigdy nie widziałem - przekonywał Morawiecki.

Ewa Leniart: Razem pracujemy na wspólne dobro Rzeszowa

Sama kandydatka zapewniła, że uzyskała od premiera deklarację, że jej inicjatywy zostaną spełnione.

- W rozmowach z panem premierem uzyskałam deklarację, że moje inicjatywy zostaną spełnione. Bardzo serdecznie za to dziękuję, i liczę, że 13 czerwca wybiorą państwo najlepsze rozwiązanie dla miasta Rzeszowa. Moc Rzeszowa powinna zostać uwolniona - oświadczyła Leniart.

Mówiła też, że stolica Podkarpacia jest pięknym miastem wspaniałych i mądrych ludzi, niezwykle aktywnych, którzy chcą, aby to miasto rozwijało się tak intensywnie, jak rozwija się Podkarpacie i cała Polska.

- Pracujemy na to, żeby warunki życia wszystkich mieszkańców Rzeszowa ulegały zdecydowanej poprawie. Temu celowi ma służyć cały szereg innowacyjnych rozwiązań, nie tylko związanych z przemysłem, z tworzeniem dobrych warunków dla rozwoju biznesu, ale także do życia dla zwykłych mieszkańców - oświadczyła Leniart.

Na zakończenie szef rządu, nawiązując do zmiennej pogody w Rzeszowie, przekonywał, że Ewa Leniart jest z całą pewnością najlepszym kandydatem na prezydenta Rzeszowa, i na dobrą pogodę i na taką troszeczkę bardziej zachmurzoną.

Nie zabrakło wizyty policji

Po briefingu zebrali się przeciwnicy rządu, a zarazem zwolennicy Konfederacji. Trzymali oni hasła, m.in. „stop bezprawiu i niesprawiedliwości”, „kto spłaci fundusz odbudowy – zadłużenia?”, „wszystko da się opodatkować?” czy „stop zabijaniu Polski, polskich przedsiębiorców”.

Przy okazji zjawiła się także policja, aby spisać uczestników tej manifestacji. - Dlaczego Pa to robi? Proszę pokazać twarze, a nie nosić maseczkę - mówiła przedstawicielka protestujących.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.