Funkcjonariusze z Niska złapali na gorącym uczynku złodzieja, który okradał teren budowy powstającej drogi s-19. Sprawca ma zaledwie 24 lata.

Złodziejski proceder trwał kilka miesięcy!


W połowie stycznia bieżącego roku pracownicy zauważyli, że z maszyn stojących na terenie budowy zaczęło znikać paliwo. Złodziej zakradał się do koparek, spychacz czy agregatów prądotwórczych nocą. Z uwagi na kolejne kradzieże paliwa, policjanci zaczęli nocami systematycznie patrolować teren budowy drogi.

Systematyczność popłaca-policjanci w końcu złapali złodzieja


Właśnie podczas jednego z takich nocnych patroli funkcjonariusze znaleźli sprawcę włamań do maszyn budowlanych. Ten jednak na ich widok schował się w rowie, a następnie, trzymając w ręce kanister na paliwo, próbował uciec w stronę lasu.

Próba ucieczki mężczyzny zakończyła się porażką. Policjanci zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli obok spycharki 4 kanistry na paliwo z gumowym wężem. Niedaleko od tego miejsca znaleźli kolejne dwa, już napełnione skradzionym paliwem.

Sprawcą kradzieży okazał się 24-latek z gminy Nisko. Funkcjonariusze ustalili, że część paliwa wykorzystał do swojego samochodu, pozostałą sprzedał. Sam sprawca przyznał, że zarobione w ten sposób pieniądze wydawał na rozrywki i alkohol.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niżańscy policjanci sprawdzają, czy 24-latek ma na swoim koncie inne kradzieże z terenu budowy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.