Zajęcia prowadzone w trybie mieszanym: w formie on-line i stacjonarnej oraz możliwość udziału w wykładach „hybrydowych” - tak będzie wyglądał początek roku akademickiego 2020/2021 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Decyzja Władz Uczelni co do formy prowadzenia zajęć może jednak ulec zmianie. Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemicznej na początku roku.
W nowym roku akademickim WSPiA planuje kilka sposobów organizacji zajęć dydaktycznych. Od października 2020 r. zajęcia prowadzone będą w trybie mieszanym. Wykłady i zajęcia w dużych grupach co do zasady organizowane będą w formie edukacji zdalnej za pośrednictwem platformy Microsoft Teams i Zoom. Część wykładów zostanie zorganizowana w formie „hybrydowej”. Będą to zajęcia organizowane w salach z równoczesną transmisją na platformie Teams. Studenci po wcześniejszym zapisaniu się na listę będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie. Pozostali skorzystają z narzędzi do edukacji zdalnej. W przypadku ćwiczeń i zajęć praktycznych studenci będą uczyć się stacjonarnie pod warunkiem zastosowanie się do zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Decyzje o wprowadzeniu zajęć mieszanych w WSPiA podyktowana jest bezpieczeństwem i troską o zdrowie naszych studentów. Cały czas nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja epidemiologiczna w październiku 2020 r. WSPiA obserwuje informacje podawane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Dlatego sposób prowadzenia zajęć w nowym roku akademickim może ulec zmianie.

WSPiA jest bardzo dobrze przygotowana do nowego roku akademickiego. Do edukacji zdalnej wykorzystuje kilka nowoczesnych narzędzie nauczania synchronicznego. Jest to platforma Microsoft Teams, Zoom oraz Skype. Przypomnijmy, że WSPiA jako jedna z nielicznych Uczelni w Polsce pomimo pandemii i zawieszenia zajęć dydaktycznych zrealizowała praktycznie 100 procent zajęć dydaktycznych zaplanowanych w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020. Do prowadzenia zajęć w czasie rzeczywistym Uczelnia wykorzystywała platformy Microsoft Teams i Zoom. Dzięki temu w WSPiA zorganizowano blisko 10 tys. zajęć na żywo. Dodatkowo studenci otrzymali za pośrednictwem Youtube ponad 700 nagranych wykładów i konwersatoriów. Bardzo ważną rolę odegrał także wprowadzony przez WSPiA „EDUKATOR”, w którym studenci otrzymali ponad 19 tys. plików z materiałami do nauki konkretnych tematów.

Przez cały semestr edukacji zdalnej studenci WSPiA mogli kontaktować się z wykładowcami podczas dyżurów on-line za pomocą Skype. Za pomocą Skype, Teamasa i Zoom organizowane były Seminaria Dyplomowe. Studenci WSPiA mogli uczestniczyć także w specjalnych czatach Edukacyjnych dotyczących nagrywanych wykładów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.