Dzisiejsza konferencja Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, była podsumowaniem jego dotychczasowych działań, związanych z kampanią wyborczą. Apelował on również do mieszkańców Rzeszowa, aby ci wzięli udział w wyborach i oddali swoje głosy.

Kampania wyborcza według przepisu Konrada Fijołka


Podczas konferencji prasowej kandydat na prezydenta Rzeszowa podsumował swoją dotychczasową kampanię wyborczą. Powiedział, że opiera ją od samego początku na rozmowach z mieszkańcami miasta. W czasie ostatnich 3 miesięcy odwiedził on wszystkie rzeszowskie osiedla, niektóre nawet kilkukrotnie. Jak powiedział sam Konrad Fijołek miało to na celu poznanie problemów oraz potrzeb Rzeszowian.

Aby to osiągnąć spotykał się on z różnymi grupami ludzi. Uczestniczył on w rozmowach z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, młodzieżą, także z przedstawicielami świata kultury, sportu, stowarzyszeniami skupionymi na budowie zielonego Rzeszowa, działkowcami. Według zapowiedzi kandydata na prezydenta, będzie on te spotkania kontynuował.

Komentarz Konrada Fijołka odnośnie zmiany terminu wyborów oraz wyznaczonej daty drugiej tury


Nie obyło się też bez wypowiedzi odnoszącej się do zmiany terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek wyraził swojej niezadowolenia szczególnie z faktu, że nikt nie opublikował oficjalnego powodu zmiany pierwotnego terminu.

Podał on przy tym statystyki z dni, w których miały odbyć się dwie tury wyborów. W dniu planowanej pierwszej tury, w Rzeszowie zachorowały 2 osoby, natomiast, kiedy miała się odbyć druga tura, nie zachorował nikt. Ze względu na te dane Konrad Fijołek posuną się do stwierdzenia, że przełożenie wyborów nie było podyktowane bezpieczeństwem mieszkańców, ale obawą o wynik wyborów, ponieważ sondaże były niekorzystne dla obozu rządzącego. Skomentował to w ten sposób:

,,W tych sondażach to my prowadzimy a nie kandydaci, których trzeba ratować, przesuwając wybory- dodał Konrad Fijołek."
Co więcej, kandydat na prezydenta Rzeszowa uważa, że nowo wyznaczony termin drugiej tury także jest nieprzypadkowy. Wypada on bowiem w pierwszy dzień wakacji. Konrad Fijołek powiedział:

,,Dlatego, aby wielu z Was, drodzy Rzeszowianie, uniemożliwić udział w święcie demokracji, utrudnić, zakombinować, skomplikować udział w wyborach i uniemożliwić wybór swojego gospodarza. Bo w pierwszy dzień wakacji, tysiące rzeszowian, chce po prostu pojechać na wakacje, chcą odpocząć… Dlatego zwracam się do Was, zróbmy im wspólnie psikusa, wybierzmy gospodarza Rzeszowa już 13 czerwca. Wybierzmy rzeszowianina w I turze.
-Ja drodzy Rzeszowianie, 13 czerwca, albo 14 czerwca, w pierwszy dzień po wyborach zakasuję rękawy do roboty, a Wy pojedziecie na wakacje. Zwyciężmy razem!”