Około 200 tys. zł będzie kosztowała rozbudowa ulicy Spacerowej na osiedlu Zalesie. Rada Miasta dała zielone światło na tę inwestycję.
Na majowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni przyjęli uchwałę dotyczącą opracowania dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Spacerowej na Zalesiu. Zarezerwowali na ten cel w miejskim budżecie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma dotyczyć rozbudowy ulicy od budynku nr 24 w kierunku ulicy Zelwerowicza na długości ok. 650 metrów.

- To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy - mówi p.o. prezydenta Marek Bajdak.

Zgodnie z planem część ulicy Spacerowej zostanie poszerzona - tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam, gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

- To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie - zapewnia Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Więcej na temat planowanych inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse