Przed nami ostatni tydzień maja i już wiemy, że ten miesiąc zapisze się znów poniżej normy wieloletniej!
W dobie GO (globalnego ocieplenia) jest to trochę dziwne, że tak marzniemy, ale my nie będziemy się nad tym rozczulać tylko przeanalizujemy pogodę na przyszły tydzień, który będzie podobny do ostatniego.

Będzie deszcz, prawdopodobnie burze, temperatury w okolicach normy oraz słońce, tak słońca też będzie trochę! I spróbujemy odpowiedzieć na pytanie kiedy wreszcie zrobi się ciepło, którego tak bardzo brakuje w tym pierwszym półroczu!

PONIEDZIAŁEK 24.05.2021

Początek tygodnia będzie piękny, słoneczny i przede wszystkim bezdeszczowy! W całym regionie oraz w sąsiednich województwach będzie ciepło i słonecznie od 19 do 22°C. Wiatr słaby.

WTOREK - 25.05.2021

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i najpierw w Małopolsce na początku dnia zacznie padać deszcz a następnie w drugiej części dnia u nas na Podkarpaciu oraz Lubelszczyźnie powinny pojawić się burze i będzie lało...

Temperatury będą początkowo dość wysokie, bo w okolicach 20/22°C ale po przejściu frontu zrobi się zdecydowanie chłodniej.

Wiatr będzie silniejszy.

ŚRODA - 26.05.2021

Po wtorkowych opadach, poranek będzie chłodny ale pogodny. W ciągu dnia spodziewamy się słońca i chmur z których raczej nie powinno padać. Temperatury wszędzie podobne bo od 17 do 20°C. Wiatr słaby.

CZWARTEK - 27.05.2021

Rano będzie rześko...a nawet można napisać, że będzie zimno. Z biegiem dnia będzie się robiło ciepło i w najcieplejszym momencie dnia miejscami w Małopolsce, Podkarpaciu czy na Lubelszczyźnie może być około 23°C.

W tym dniu mogą się pojawić jakieś przelotne opady bo będą się tworzyć chmury kłębiaste.

Wiatr słaby i umiarkowany.

PIĄTEK - 28.05.2021

Koniec tygodnia przyniesie możliwość wystąpienia burz na terenie naszego województwa oraz sąsiednich. Temperatury będą już niższe bo od 15 do 20°C. Będą i chwile ze słońcem w pierwszej połowie dnia. Wiatr chwilami mocniejszy.

SOBOTA-NIEDZIELA - 29.05-30.05.2021

Weekend według wstępnych prognoz nie wygląda najlepiej. Będą burze, deszcz oraz słońce, które będzie się pojawiało sporadycznie.

Temperatury nie przekroczą 20°C.

PROGNOZA ORIENTACYJNA NA CZERWIEC 2021

Z dużym zainteresowaniem śledzimy prognozy na kolejny miesiąc, jakim będzie czerwiec. Póki co, nie widzimy jakiś znaczących zmian na lepsze. Owszem, zacznie się robić cieplej od około 5.06, lecz upałów niestety nie widać. Jeśli ktoś już planuje urlop wypoczynkowy w czerwcu to radzimy zaczekać na trzecią dekadę, w okolicach kalendarzowego lata zrobi się bardzo ciepło lub nawet gorąco.