Wygląda na to, że nie będzie problemu z wyborem firmy, która wybuduje nowy budynek komisariatu policji na osiedlu Bł. Karoliny w Rzeszowie. Na tę inwestycję planuje się przeznaczyć 30 406 681 zł.
Na początku marca Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zbuduje nową siedzibę komisariatu policji na osiedlu Błogosławionej Karoliny.

Według planów, kiedy budowa zostanie ukończona, przeniosą się do niej policjanci z komisariatu na Baranówce. Stara siedziba komisariatu znajduje się w pawilonie handlowym, jest tam niewiele miejsca, stąd potrzeba budowy nowoczesnego budynku.

Na Przybyszówkę przeniosą się nie tylko dzielnicowi, ale także funkcjonariusze Komisariatu Policji Śródmieście i Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Rzeszów-Śródmieście. Do budynku zostanie przeniesiony również Wydział Ruchu Drogowego KMP w Rzeszowie. W tej chwili mieści się on przy ul. Jagiellońskiej.

Są cztery oferty. Raczej nie będzie problemu z wyłonieniem wykonawcy

Z kolei w tym tygodniu poznaliśmy oferty na budowę tej komendy policji. Do przetargu stanęły cztery firmy i każda z nich zaproponowała kwotę niższą niż zakładano przeznaczyć.

Najtańszą zaproponowała firma "Baudziedzic" z Głogowa Młp., której oferta wynosi zaledwie 19 240 000 zł. Dalej jest firma "Erbud" z Warszawy, która chce za wykonanie tej inwestycji kwotę w wysokości 22 876 678 zł.

Z kolei dwie najdroższe kwoty zaproponowały firma "Strabag" z Pruszkowa - 23 100 592 zł, oraz spółka "Karpat-Bud" z Głogowa Młp. - 23 342 284 zł.

Nowa siedziba ma być gotowa za trzy lata

Budynek główny będzie miał 4 kondygnacje nadziemne i jedną podziemną. W dokumentacji projektowej czytamy, że: w budynku mają się znajdować pokoje biurowe, zespoły szatniowe, archiwa, pomieszczenia przejściowe dla osób zatrzymanych, a także strefa techniczna. Komunikacja w budynku będzie się odbywała przez hol główny, w którym zostaną wydzielone korytarze do pomieszczeń biurowych.

Z kolei komunikacja pionowa będzie się odbywała poprzez windę oraz dwie wydzielone pożarowo klatki schodowe we wschodnim i zachodnim skrzydle budynku z możliwością wyjścia bezpośrednio na zewnątrz.

Natomiast teren wokół komisariatu zostanie odpowiednio zagospodarowany. Powstaną ciągi komunikacyjne oraz parking dla 31 samochodów. Całkowita powierzchnia budynku ma zajmować 3769,30 m2.

Według planów siedziba nowego komisariatu ma powstać w ciągu 28 miesięcy od daty podpisania umowy.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse