Tym razem weekendowa akcja szczepień przeciwko Covid-19 odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (29 i 30 maja). Kadra medyczna będzie czekać od 9.00-16.00.
Przypomnijmy, pierwsza powszechna weekendowa akcja szczepień przeciwko Covid-19 odbyła się w Rzeszowie na majówkę. Chętni mogli przyjść do mobilnego punktu zlokalizowanego w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie mogli zostać zaszczepieni jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Wówczas z tej możliwości skorzystało łącznie 2330 osób. Zdjęcia oraz dokładne dane, ile osób skorzystało każdego dnia, o tym pisaliśmy tutaj: Znakomite wyniki akcji szczepionkowej w Rzeszowie na majówkę

Mobilny Punkt Szczepień znów otwarty w Rzeszowie

Tym razem weekendowa akcja szczepień odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (29 i 30 maja). Kadra medyczna będzie czekać od 9.00-16.00.

Chętni znów będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Punkt, wzorem poprzedniego wydarzenia, zostanie zlokalizowany na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w Sali Kolumnowej wewnątrz budynku.

Z możliwości zaszczepienia się bez zapisów będzie mogła skorzystać każdy osoba, która ukończyła 18 lat, posiadająca aktywne e-skierowanie.

- Dysponujemy odpowiednią infrastruktura oraz kadrą, która będzie dbała o komfort i bezpieczeństwo odwiedzających punkt przy ul. Grunwaldzkiej 15. Przygotowaliśmy sześć stanowisk, każdy chętny przejdzie kwalifikację lekarską. Dodatkowe wsparcie logistyczne stanowić będą funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego - informuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody.

Przypominamy, że wszelkie informacje na temat realizacji Narodowego Programu Szczepień można uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię pod numerem 989.