Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa, Policja i Straż Graniczna przeprowadziły akcję na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie. Działania były ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego obrotu podrobionymi towarami. Zatrzymano prawie 2 tys. szt. podrobionych towarów wartych ponad 300 tys. zł.
Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu oraz Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili wspólne działania kontrolne na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie (powiat jarosławski), ukierunkowane na zwalczanie wprowadzenia do obrotu podrobionych towarów.

W tej sprawie zatrzymano 4 osoby, obywateli Bułgarii i Ukrainy, dwie kobiety ( 44 i 32 lat) oraz dwóch mężczyzn ( 56 i 36 lat), którzy prowadzili handel odzieżą, obuwiem i kosmetykami, oznakowanymi podrobionymi znakami towarowymi znanych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 2 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 300 tys. złotych.

Dalsze postępowanie prowadzone jest przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu oraz Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.mł. asp. Edyta Chabowska

Rzecznik prasowy