W związku z długim weekendem na drogach na podkarpaciu więcej kontroli policji. Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, by było bezpiecznie.
Od środy do niedzieli, 6 czerwca, na podkarpackich drogach policja spodziewa się większego natężenia ruchu. Ma to związek ze zbliżającym się Świętem Bożego Ciała. Wiele osób skorzysta z wydłużonego weekendu i postanowi ten czas spędzić poza domem. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zatroszczą się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży.

Funkcjonariusze zadbają o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby będą ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Oczywiście nie będzie taryfy ulgowej dla niezdyscyplinowanych kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko i nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają - zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci będą zwracać uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze będą wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych. Będą zwracać także uwagę na nieprawidłowe zachowania korzystających z nowych kategorii pojazdów, jakimi są hulajnogi elektryczne oraz urządzenia transportu osobistego i wspomagające ruch.

Nie będzie pobłażliwości dla osób, które zdecydowały się kierować samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach będzie więcej patroli, także policjantów na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Mimo, że złagodzeniu uległy obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19, to nie oznacza, że możemy zapominać o obowiązujących przepisach i je lekceważyć. Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i interweniować wówczas, gdy stwierdzą, że dochodzi do rażącego naruszania przepisów, mogącego skutkować ponownym rozprzestrzenieniem się choroby. Policyjnych patroli nie zabraknie także w miejscach ogólnie dostępnych, które sprzyjają wypoczynkowi i rekreacji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.