Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Kierowca audi potrącił rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych.
W czwartek 3 czerwca około godz. 21.30, policja otrzymała informację o wypadku na ul. Sikorskiego, który miał miejsce na pasach w pobliżu Katedry Rzeszowskiej.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc prawym pasem ul. Sikorskiego w kierunku ul. Rejtana, na oznakowanym przejściu dla pieszych, zderzył się z przejeżdżającym przez to przejście rowerzystą.

Mimo, że 17-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował jednośladem, został przewieziony do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Policja ustaliła także, że kierowca audi w chwili zdarzenia był trzeźwy.


- W miejscu oznaczonym na żółto był rower. A w czarnym kółku duża plama krwi - pisze do nas internauta, który przejeżdżał obok miejsca wypadku.
Jego zdaniem siła uderzenia musiała być bardzo duża, skoro rower i miejsce upadku rowerzysty znajdują się kilka metrów od przejścia. - Została tylko po nim plama na drodze, zakrwawioną folia i buty - dodaje.

Okoliczności wypadku wyjaśni policyjne postępowanie prowadzone pod nadzorem prokuratury.

Więcej na temat wypadków w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Na sygnale