Według najnowszego sondażu to Konrad Fijołek może wygrać pierwszą turę wyborów na prezydenta Rzeszowa. Zmiany jednak nastąpiły na trzecim miejscu w porównaniu do poprzednich badań.
Przypomnijmy, do przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa został nieco ponad tydzień. Kandydaci dwoją się i troją, prężą muskuły w walce o poparcie. Sił nie oszczędza także Warszawa, ponieważ najważniejsi politycy w kraju przyjeżdżają na Podkarpacie, aby wspierać swoich faworytów. Dowodem tego była wczorajsza wizyta Jarosława Kaczyńskiego. Więcej na temat tej wizyty pisaliśmy tutaj: Powstanie nowy odcinek DK 97 w Rzeszowie. Podpisano list intencyjny

Nowy sondaż wyborczy w Rzeszowie. Grzegorz Braun na podium

Z kolei w sobotę 5 czerwca RadioZet opublikowało najnowszy sondaż przedwyborczy. Zaskoczenia co do pierwszego miejsca raczej nie ma. Zdecydowanym faworytem pozostaje bowiem Konrad Fijołek. Kandydata szeroko rozumianej opozycji w Polsce popiera bowiem 47 proc. badanych.

Ciekawie się robi dopiero na pozostałych miejscach, bowiem drugie miejsce zdobyłaby obecna wojewoda Ewa Leniart, na którą chce głosować 23,6 proc. wyborców. Z kolei brązowy medal w tych wyborach zdobyłby nie Marcin Warchoł, ale Grzegorz Braun. Kandydat Konfederacji mógłby liczyć na 10,8 proc badanych.

Zaś dopiero na czwartym miejscu znalazł się Marcin Warchoł. Wiceminister Sprawiedliwości wskazało go 10,5 proc. ankietowanych.

RadioZet organizuje przedwyborczą debatę kandydatów

Z kolei jutro, czyli w niedzielę 6 kwietnia to RadioZet wspólnie z portalem Onet.pl przeprowadzi przedwyborczą debatę. Będzie się ona odbywała w ramach specjalnego wydania "7 Dzień Tygodnia w Radiu Zet", a poprowadzi ją niekto inny jak Andrzej Stankiewicz: 7. DZIEŃ TYGODNIA W RADIU ZET
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/tags/kategoria/7-dzien-tygodnia-w-radiu-zet


Start o godzinie 9.00

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory pierwotnie były zaplanowane na 9 maja br., ale w związku z pandemią premier przesunął termin na 13 czerwca br.

Komisja wyborcza zarejestrowała do tej pory czterech kandydatów. Są to wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ "Solidarność"; proponowany i wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.