Zakończył się długi czerwcowy weekend i związane z nim policyjne działania. Podczas wydłużonego weekendu, na drogach na Podkarpaciu doszło do 29 wypadków, dwie osoby zginęły, a 32 zostały ranne.
W tym roku długi weekend trwał od środy 2 czerwca do niedzieli, 6 czerwca. W tym czasie na podkarpackich drogach odnotowano 29 wypadków, w których 32 osoby zostały ranne. Dwie osoby zginęły.

Policjanci udaremnili także jazdę 59 nietrzeźwym kierowcom.

Dwa tragiczne wypadki na podkarpackich drogach

Podczas przedłużonego weekendu na podkarpackich drogach doszło do dwóch tragicznych wypadków. Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek 3 czerwca wieczorem w Rzeszowie na ul. Sikorskiego.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem marki Audi, 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc prawym pasem ul. Sikorskiego w kierunku ul. Rejtana, na oznakowanym przejściu dla pieszych, zderzył się z przejeżdżającym przez to przejście rowerzystą.

Mimo, że 17-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował jednośladem, został przewieziony do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Policja ustaliła także, że kierowca audi w chwili zdarzenia był trzeźwy. Więcej na temat tego wypadku pisaliśmy tutaj: Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Rzeszowie [Mapa]

Natomiast do drugiego tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę 6 czerwca w Czudcu. W tym zderzeniu z samochodem osobowym śmierć poniósł kierowca motocykla. O szczegółach tego zdarzenia, a także zdjęcia pisaliśmy tutaj: Śmiertelny wypadek w Czudcu. Zginął motocyklista