Łącznie 3 osoby z powiatu rzeszowskiego trafiły do szpitala w wyniku wypadków rowerzystów bądź motorowerzystów. Coraz cieplejsze dni sprawiają, że może być więcej tego typu zdarzeń na ulicach.
Do pierwszego zdarzenia doszło w środę 9 maja, około godz. 8.40, na ul. Lwowskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca hyundaiem, 35-letnia mieszkanka Rzeszowa, skręcając z ul. Lwowskiej w prawo zderzyła się z rowerzystą, który jechał w tym samym kierunku ścieżką dla rowerów. W wyniku tego wypadku ranny został 15-letni rowerzysta. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku z udziałem rowerzysty doszło po godz. 13, w Wysokiej Głogowskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca oplem, 41-latnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, zderzyła się z jadącym w przeciwnym kierunku 12-latkiem. Chłopiec jadąc chodnikiem omijając stojące tam kosze i nagle wjechał na jezdnię, gdzie doszło do zderzenia z samochodem. Również w tym przypadku ranny został rowerzysta. 12-latek z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierująca oplem była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Dynowie około godz. 17.30. Tam kierująca suzuki, 43-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jadąc drogą dojazdową do posesji, na łuku drogi zderzyła się z 9-latkiem kierującym motorowerem, który jechał w przeciwnym kierunku ruchu. Chłopiec doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Rowerzyści czy motorowerzyści to tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są chronieni jak kierowcy samochodów karoserią, nie mają pasów bezpieczeństwa, ani poduszek powietrznych. Pamiętajmy, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, jednak w starciu z pojazdem są całkowicie bezbronni. Wypadek z ich udziałem niesie za sobą niezwykle poważne konsekwencje.

Dlatego przypominamy, że na bezpieczeństwo kierujących jednośladami znaczący wpływ ma ich zachowanie, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ale też właściwie wyposażony pojazd. Zanim wyjedziemy jednośladem na przejażdżkę, warto sprawdzić, czy posiada obowiązkowe wyposażenie

Na bezpieczeństwo kierujących jednośladami ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania ich samych, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, aby stosować się do zasady ograniczonego zaufania.

Więcej na temat wypadków w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Na sygnale

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.