W dniach 8-9 czerwca studenci Koła Naukowego Human Rights UR przy Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego przeprowadzili sondaż poparcia dla kandydatów startujących w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa, wyznaczonych na 13 i 27 czerwca br. Badanie zostało zrealizowane na zlecenie portalu rzeszow112.pl
Według wyników badań w pierwszej turze wyborów na prezydenta Rzeszowa najwięcej głosów zdobędzie Konrad Fijołek. Kandydat zjednoczonej opozycji uzyskał - 47,5 procent wskazań respondentów.
sondaż rzeszow112

Drugi wyniki uzyskała popierana przez Prawo i Sprawiedliwość, wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, na którą chciałoby głosować 26,80 procent ankietowanych.

Trzeci wynik zdobył wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski Marcin Warchoł, który uzyskał 11,03 procent wskazań.

Czwarty Grzegorz Braun zdobył 10,34 procent. Niezdecydowani to zaledwie 4,33 procent respondentów.


Wobec zadeklarowanych i pewnych uczestników pierwszej tury przedstawiliśmy pytanie czy wezmą udział w drugiej turze, która odbyłaby się 27 czerwca. Przyjęliśmy trzy warianty spektaklu wyborczego w drugiej turze.

W starciu Konrada Fijołka i Ewy Leniart, 55,27 do 37,93 wygrywa Fijołek.
sondaż rzeszow112

W drugim scenariuszu, przy założeniu, że w II turze spotkają się Konrad Fijołek i Marcin Warchoł, ten pierwszy wygrywa 58,62 do 34,48.
sondaż rzeszow112

W trzecim wariancie na Konrada Fijołka głosować chce 72,43 procent respondentów wobec 24,13 procent popierających Grzegorza Brauna.
sondaż rzeszow112

Badanie zostało przeprowadzone techniką PAPI (z ang. Paper & Pen Personal Interview). Studenci przeprowadzali wywiady z respondentami osobiście, twarzą w twarz, a ankieter odczytywał pytania i notował uzyskiwane odpowiedzi na kwestionariuszu ankiety.

W badaniu wzięło udział 504 kobiet i mężczyzn podzielonych na 6 grup wiekowych. Frekwencja wyniosła 55 procent.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.