W ciągu kilkunastu dni będziemy znać wykonawcę, który będzie odpowiedzialny za rozbudowę ulicy Potockiego w Rzeszowie. Ratusz raczej nie będzie miał problemu z jego wyłonieniem.
Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Rzeszów ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Potockiego w Rzeszowie. W dokumentacji projektowej czytamy, że zamówienie obejmuje rozbudowę drogi na odcinku od zatoki autobusowej przy ul. Potockiego po prawej stronie do ul. Jaspisowej. Wykonawca będzie odpowiedzialny za poszerzenie jezdni, budowę chodnika, przykrycie rowu oraz przebudowę nawierzchni na ul. Jaspisowej.

Ponadto zwycięska firma będzie musiała wykonać oświetlenie na odcinku od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej, a także przebudować kolidującą infrastrukturę na przebudowywanych odcinkach drogi.

Znamy oferty od wykonawców

Z kolei we wtorek 8 czerwca Urząd Miasta Rzeszowazakończył zbieranie ofert na remont tej ulicy. Co ważne 3 z 4 ofert mieszczą się w zakładanych początkowo kosztach. Ratusz chce bowiem przeznaczyć na tę inwestycję 5 122 185,28 zł.

Oferty na rozbudowę ulicy Potockiego w Rzeszowie:
1. STRABAG Sp. z o.o. - 4 187 077,72 zł
2. Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. - 4 483 199,20 zł
3. KONSORCJUM FIRM: - 5 121 642,29 zł
4. Sikora Sylwia MATBUD - 5 357 864,71 zł

- Oferty są teraz przez nas analizowane zarówno pod kątem finansowym, jak i formalnym. Najprawdopodobniej wykonawcę poznamy jeszcze w czerwcu, ewentualnie na początku lipca - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego UM Rzeszowa.

Firma, który wygra przetarg, będzie 17 miesięcy na wykonanie tych robót.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.