Dzisiaj odbyła się ostatnia kampania wyborcza Konrada Fijołka przed ciszą wyborczą. Stanowiła ona podsumowanie 86 dni pracy kandydata i jego sztabu przy zdobywaniu głosów wyborców.

Filarami kampanii miały być rozmowy i łączenie ludzi

Konrad Fijołek sam wielokrotnie zaznaczał, że zamierza łączyć a nie dzielić ludzi. Dowodem na poparcie jego chęci miał być fakt, że jest on wspólnym kandydatem na prezydenta Rzeszowa całej zjednoczonej opozycji.

Podkreślił to również zapewnieniami, że sami mieszkańcy miasta współtworzyli z nim konkretne punkty jego postulatów wyborczych. Udział w tym procesie miały brać 33 rady rzeszowskich osiedli. Podczas trwającej kilka miesięcy kampanii wyborczej Konrad Fijołek spotkał się z przedstawicielami różnych branż oraz zróżnicowanych pokoleń (spotykał się zarówno z młodzieżą, jak i z seniorami).

Co udało się wywalczyć po tych rozmowach?

Jako jeden ze swoich największych sukcesów podczas kampanii wyborczej Konrad Fijołek wskazał fakt, że udało mu się wywalczyć 33 kontrakty dla 33 rzeszowskich osiedli.
Przypomniał także o swoich głównych postulatach, które dopiero zamierza zrealizować, w momencie, gdy uda mu się wygrać w wyborach prezydenckich. Miało by to być uporządkowanie przestrzeni, zieleni znajdującej się blisko mieszkańców, uporządkowaniu terenów wzdłuż Wisłoka.

Wspomniał również o planach na zmianę modelu zarządzania miastem. Miałby on uwzględniać zdanie samych mieszkańców Rzeszowa:
-Prezydent nie będzie mówił ja. Będzie mówił my – rzeszowianie. [..]Prezydent Rzeszowa, będzie Was słuchał, będzie otwarty na każde Wasze wezwanie. Będzie chciał być wszędzie, nie tylko w gabinecie. Na ulicach, pod sklepami, na łąkach, na skwerach, nawet na Wisłoku. Z Wami.

Konrad Fijołek dziękuje wszystkim mieszkańcom Rzeszowa

Nie zabrakło także gromkich podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w pracę podczas kampanii wyborczej. Krystyna Stachowska, pełnomocnik sztabu, w imieniu kandydata złożyła podziękowania m.in. dla: całemu obywatelskiemu sztabowi, Radom Osiedli, wolontariuszom, firmom, pracującym przy organizacji pikników, członkom obwodowych komisji wyborczych, mężom zaufania, obserwatorom i mieszkańcom Rzeszowa, a także rodzinom wolontariuszy.

Wyraz wdzięczności okazał także sam kandydat zjednoczonej Lewicy. Zwrócił się do mieszkańców Rzeszowa w ten sposób:

-Drodzy Rzeszowianie! Dziś ostatni dzień kampanii i dziś dzień, którego szczególnymi bohaterami jesteście właśnie Wy, bo to Wam wszystkim i wszystko zawdzięczamy. Bardzo, bardzo Wam, drodzy Rzeszowianie dziękuję i nisko się kłaniam – powiedział Konrad Fijołek.

Podsumowanie kampanii wyborczej w słowach Konrada Fijołka

Kandydat na prezydenta Rzeszowa podczas konferencji w bardzo wzruszający sposób podsumował wszystkie swoje działania na rzecz kampanii wyborczej:

- Dla mnie ta kampania była fantastycznym czasem i momentem. Te 4 miesiące pracy to najpiękniejsze miesiące w moim życiu. Bo o czym piękniejszym może marzyć człowiek, który tu się urodził, tu wychował, całe swoje życie związał z tym miastem, jeśli nie o takim pięknym festiwalu rozmów z mieszkańcami o przyszłości? To był piękny festiwal i piękna promocja naszego miasta na całą Polskę. To najpiękniejsze dla kogoś, kto sobie to miasto ukochał i ja wiem Rzeszowianie, że Wy to miasto kochacie. To wielka lekcja dla tego, który chce tym miastem pokierować. Za tę lekcję jeszcze raz, bardzo Wam dziękuję.

Niepohamowana ambicja. Czy doprowadzi do zwycięstwa w I turze?

Wiele sondaży wskazuje na to, że kandydat zjednoczonej Lewicy, Konrad Fijołek ma spore szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Z tego względu ambicja radnego wzrosła na kolejny poziom. Zakończył on bowiem swoją dzisiejszą konferencją apelem do mieszkańców miasta, aby wybory zakończyły się już po pierwszej turze:

-Chciałbym zaapelować i poprosić, drodzy Rzeszowianie. Do zwycięstwa w pierwszej turze brakuje mi wedle sondaży 2%. To te symboliczne dwa 2%, o które Was teraz bardzo uniżenie proszę. Szanowni Rzeszowianie, zwłaszcza Ci, którzy jeszcze nie są zdecydowani, albo Ci, którzy rozważają poparcie mojej osoby w II turze. Bardzo Was o to proszę, zaufajcie mi już teraz, dajcie mi ten kredyt zaufania już teraz. W najbliższą niedzielę rozstrzygnijmy te wybory. Ja 14 czerwca zabiorę się do pracy a Wy pojedziecie na wakacje- powiedział Konrad Fijołek.

Wybory na Prezydenta Rzeszowa odbędą się już w tą niedzielę 13 czerwca 2021 roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.