Rzeszów ogłosił przetarg na projekt rozbudowy ulicy Spacerowej w Rzeszowie. Koncepcja miałaby być gotowa najpóźniej w przyszłym roku.
Wydział zamówień publicznych Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę ul. Spacerowej. Przetarg oprócz dokumentacji dotyczy także uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

Zakres opracowania obejmuje budowę/rozbudowę/przebudowę drogi publicznej o łącznej długości ok. 650 m. Przebudowa ma dotyczyć odcinka od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza. Pierwszy fragment (od budynku 24) na długości ok. 165 metrów ma mieć szerokość min. 5 m oraz jednostronny chodnik o szerokości 2 metrów.

Kolejny odcinek ulicy Spacerowej - w myśl mającej powstać dokumentacji projektowej - na długości ok. 485 metrów ma mieć jezdnię o szerokości 6 metrów wraz z jednostronną ścieżką pieszo-rowerową o szerokości min. 3,5 m.

Dla całości inwestycji ma być zaprojektowane oświetlenie, odwodnienie, kanał technologiczny, zjazdy i skrzyżowania z istniejącymi drogami wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych.

Na oferty urząd miasta czeka do 23 czerwca. Firma, która wygra przetarg będzie miała zgodnie z umową 14 miesięcy na przygotowanie projektu. W miejskim budżecie na to zadanie radni zarezerwowali już 200 tys. złotych.

Więcej na temat inwestycji w Rzeszowie oraz w regionie pisaliśmy tutaj: Biznes i finanse