Na 21 czerwca Komisarz Wyborczy wyznaczył datę zaprzysiężenia Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa. Wyznaczono jednak warunki uczestnictwa.
Przypomnijmy, w niedzielę 13 czerwca Konrad Fijołek dość niespodziewanie już w pierwszej turze wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. Kandydat z poparciem szeroko rozumianej opozycji zdobył w tych wyborach 56,51 proc. głosów. Druga była Ewa Leniart, na którą zagłosowało 23,62 proc. wyborców. Więcej na temat wyników pisaliśmy tutaj: Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa!

Zaprzysiężenie Konrada Fijołka na prezydenta. Wyznaczono warunki uczestnictwa

Zatem według przepisów prawa Komisarz Wyborczy musi w ciągu tygodnia zwołać posiedzenie Rady Miasta, na której prezydent-elekt zostanie zaprzysięgnięty na to stanowisko. Wyznaczono je na poniedziałek 21 czerwca 2021.

Pojawił się jednak pewien warunek, na podstawie którego będzie można uczestniczyć w tym wydarzeniu. W komunikacie czytamy, że sesja będzie się odbywać w sposób hybrydowy.

Oznacza to, że Radni, którzy będą chcieli uczestniczyć w tej sesji na sali, będą musieli być zaszczepieni na Covid-19. Natomiast pozostali będą musieli uczestniczyć w sposób zdalny.

Także ze względu na ciągle obowiązujące restrykcje sanitarne oraz ograniczoną ilość miejsca, na salę obrad będą mogli wejść wyłącznie radni, przedstawiciele mediów oraz osoby, które otrzymały zaproszenie.