Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków, do których doszło dziś rano (18 czerwca 2021 r.) w powiecie tarnobrzeskim.

Wypadek nr 1-Gorzyce


O pierwszym wypadku dyżurny tarnobrzeskiej policji został powiadomiony około godz. 5.00. W Gorzycach na ul. Sandomierskiej doszło do zderzenia ciężarowego volvo z motocyklem. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszów wynika, że motocyklista chcąc wyprzedzić samochód osobowy uderzył w wyjeżdżającą ze stacji benzynowej ciężarówkę.

Kierujący jednośladem trafił do szpitala. Przez około trzy godziny ruch na tym odcinku drogi krajowej nr 77 był zablokowany. Przywrócono go po godz. 8.00.

Wypadek nr 2-Ślęzaki


Do drugiego zdarzenia doszło przed godz. 9.00, w miejscowości Ślęzaki. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fordem transitem na zakręcie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Prawdopodobnie stało się to w wyniku zablokowania kierownicy.

Do szpitala trafili kierowca i pasażerka forda. Kierujący transitem został przebadany alkomatem, który wykazał, że mężczyzna w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Wypadek nr 3-Tarnobrzeg


Do ostatniego z porannych wypadków w Tarnobrzegu doszło po godz. 9.00. W Tarnobrzegu na Placu Generała Grota Roweckiego został potrącony pieszy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla corsy cofając, najechał na przechodzącego pieszego.

Ranny mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala. Zarówno kierujący oplem, jak i pieszy, zostali poddani badaniu alkomatem. Wykazało ono, że oboje byli trzeźwi.