W piątek grupa zapaleńców, społeczników – Marcin Jurzysta, Adam Dudek i Tomasz Kulesza odwiedzili Centrum Wspomagania Rozwoju Małego Dziecka w Jarosławiu. Przyjechali by wesprzeć tę placówkę pomocą medyczną, przywieźli też że sobą prezenty, które mają pomóc w rozwoju podopiecznych Centrum.
- Z doktorem Adamem Dudkiem, endokrynologiem dziecięcym znam się od jakiegoś czasu. W trakcie naszych serdecznych rozmów zrodził się pomysł by na obszarach gdzie jest trudniejszy dostęp do specjalisty, zorganizować akcję nieodpłatnych porad dla dzieci z jakąś niepełnosprawnością. I ja się do tego pomysłu bardzo zapaliłem, a gdy odpowiedziałem o tym Tomkowi Kuleszy, to... oto efekt- relacjonuje Marcin Jurzysta, pomysłodawca przedsięwzięcia.

Tomasz Kulesza przyznaje, że takie akcje są dla niego bardzo trudne - Irytuje mnie bezsilność, czy może nawet ignorancja państwa . Ale dzięki Marcinowi, który tak chętnie i dynamicznie angażuje się, lub inicjuje takie akcje jak ta, to boksowanie się z rzeczywistością wydaje się o wiele łatwiejsze.

A Jurzysta „boksowanie” się z życiem ma już chyba w swym DNA. Sam jest osobą z niepełnosprawnością ruchową. Ja po prostu chcę oddać to co otrzymałem. Kiedyś walczyli o mnie moi rodzice, dziś to ja chcę walczyć o innych. Póki jest nadzieja nie schodzi się z ringu – bokserską retoryką komentuje akcję Marcin Jurzysta.

Oprócz badań lekarskich, ofiarowanych przez doktora Adama Dudka, społecznicy przywieźli zestawy książek i gier edukacyjnych – to niesamowite prezenty, nasze dzieci, nasi podopieczni przez taką aktywność poznają świat i budują relacje, a konsultacja lekarska to dla ich rodziców wielkie ułatwienie. Jesteśmy wielce zaskoczeni i wdzięczni – powiedział na koniec Mariusz Mituś, dyrektor ośrodka.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.