Jarosław Fojut zastąpił Michała Waźlika na stanowisku dyrektora sportowego Stali Rzeszów. To kolejny etap rozliczeń posezonowych w klubie.
Przypomnijmy, Stal Rzeszów na koniec sezonu 2020/21 nie spełniła oczekiwań przedsezonowych jakim była walka w barażach o awans do Fortuna 1. Liga. Klub już dokonał pierwszych roszad w składzie. Władze nie zdecydowały się na przedłożenie kontraktów z Grzegorzem Goncerzem oraz Krystianem Pieczarem. Więcej o tym pisaliśmy tutaj: Grzegorz Goncerz i Krystian Pieczara odchodzą ze Stali Rzeszów

Jarosław Fojut nowym dyrektorem sportowym Stali Rzeszów

Z kolei w niedzielę 20 czerwca prezes Stali Rzeszów, Rafał Kalisz poinformował o dalszych zmianach personalnych w klubie. Wydał w tej sprawie oświadczenie.

- Podjąłem także decyzje personalne o zmianach w strukturze klubu. Dotychczasowy Dyrektor Sportowy – Michał Wlaźlik został odwołany ze sprawowanej funkcji oraz odsunięty od pionu sportowego. Jednocześnie nowym Dyrektorem Sportowym Stali Rzeszów został Jarosław Fojut. Uważam, że ma on wiedzę, doświadczenie oraz obycie w świecie piłkarskim, które są niezbędne do podejmowania właściwych dla tego pionu decyzji - czytamy w oświadczeniu prezesa Stali Rzeszów.

Jednocześnie prezes zapewnia, że trenerem w przyszłym sezonie nadal będzie Daniel Myśliwiec, którego nie można w pełni obiektywnie i sprawiedliwie rozliczyć z pracy przy zespole. Szkoleniowiec nadal ma zaufanie władz klubu oraz wsparcie. Dostanie także szansę poprowadzenia odpowiednio wzmocnionego zespołu. Wraz z Dyrektorem Sportowym dobierze do składu takich zawodników, jakich uważa za stosowne i będzie rozliczany za swoje decyzje oraz wyniki prowadzonej przez siebie drużyny.