Na początku lipca 2021 w stolicy Podkarpacia rozpocznie się rowerowe święto. Potrwa ono dwa dni. Poniżej znajdują się wszystkie najważniejsze informacje.

Rzeszów BIKE Festival 2021-coś zupełnie nowego dla fanów dwóch kółek


To wydarzenie to nowość na rzeszowskich ulicach. Twórcy festiwalu mają już doświadczenie w organizacji tego typu eventów. Wystarczy przypomnieć m.in. bardzo dobrze odebrany w środowisku kolarskim wyścig szosowy Klasyk Podkarpacki czy też popularny wśród kolarzy górskich MTB Lubenia. Teraz można powiedzieć, że organizatorzy łączą te imprezy w jedno, dodając do tego wiele ciekawych, zaskakujących i co najważniejsze – emocjonujących atrakcji.

Organizacja rowerowego festiwalu w Rzeszowie


Dwudniowe święto rowerowe będzie podzielone na dwie lokalizację. W sobotę całe wydarzenie będzie rozgrywać się w Parku Sybiraków. Natomiast w niedzielę akcja przeniesie się na rzeszowski Rynek.

W sobotę rajd rozpocznie się dwugodzinnym rekreacyjnym przejazdem grupy rowerzystów trasą prowadzącą od Parku Sybiraków w kierunku Niechobrza (Gmina Boguchwała). To propozycja dla tych którzy lubią w spokojnym tempie, w grupie znajomych spędzić czas na rowerze. Długość trasy wynosić będzie 26 km z dwoma niewielkimi podjazdami.

Rzeszów BIKE Festival nie mógł pominąć dyscypliny olimpijskiej jaką jest wyścig w kolarstwie górskim w formule XCO! Odbędzie się on wlasnie w pierwszy dzień festiwalu.

Na wyznaczonej rundzie, która liczy 2.400 m ścigać się będą kolarze amatorzy z podziałem na kategorie wiekowe. Trasa składa się z licznych podjazdów i zjazdów, nie trudnych technicznie. Dodatkowo przeszkody typu „dropy”, belki dodadzą urozmaicenia na trasie.

Limit na to wydarzenie wynosi 150 osób. Zapisy już trwają na stronie www.rzeszowbikefestival.pl.

Trasa składa się z licznych podjazdów i zjazdów, nie trudnych technicznie. Dodatkowo przeszkody typu „dropy”, belki dodadzą urozmaicenia na trasie.

W niedziele impreza przeniesie się z Parku Sybiraków na rzeszowski Rynek. Łącznie wszystkie wydarzenia związane z festiwalem w niedzielę będą trwać ok. 10 godzin. Na początek ulicami Rzeszowa przejedzie Rodzinna Parada Rowerowa. Trasa będzie liczyć 2 km z rozpoczęciem i zakończeniem na Rynku.

Do jazdy zachęcane są całe rodziny, które będą chciały przejechać wspólnie z historycznymi rowerami czy też zaproszonymi gośćmi. Według zapewnień organizatorów wydarzenia:

-Chodzi nam o to, żeby Rzeszów poczuł rowerową atmosferę. Pokażmy to podczas rodzinnej parady!

Bezpieczeństwo i dostosowanie do uczestników


Co ważne, kolumna będzie zabezpieczona przez policję i służby organizatora – na rowerach w peletonie. Na miejscu będzie także karetka, czy samochód serwisowy będące do dyspozycji uczestników.

Ponad to, w razie upalnej pogody na 14 km sobotniej trasy przewidziane jest miejsce do pobrania wody.

Zabawa i sport dla najmłodszych! Rzeszów BIKE Festiwal


Nie zabraknie również rowerowych atrakcji dla dzieci. Zgodnie z ideą iż Rzeszów BIKE Festiwal również uczy i bawi. Dlatego w sobotę w Parku Sybiraków będzie ogólnodostępny tor dla dzieci z przeszkodami.

Przygotowany zostanie modułowy pumptrack, równoważnie i inne ciekawe przeszkody. Będzie to świetna atrakcja dla dzieci, które otrzymają możliwość nauczenia się równowagi i stabilizacji na rowerze podczas jazdy. Całość zabezpieczona zostanie przez instruktorów z możliwością bezpłatnego wypożyczenia sprzętu i kasku.

Dodatkowe atrakcje rowerowe podczas święta jednośladów w Rzeszowie


Po przejeździe rowerowym pozostałe sobotnie atrakcje już na stałe przeniosą się do Parku Sybiraków. O swoich podróżach na rowerze w nieznane opowie Piotr Strzeżysz. Jest to pisarz, a także zapalony kolarz. Pod poniższym linkiem można zobaczyć krótki film o Piotrze Strzeżyszu -
.

Natomiast po rajdzie w drugi dzień festiwalu rowerowego odbędzie się jeszcze Szosowe Kryterium Uliczne. Trasa tego przejazdu prowadzi od rzeszowskiego Rynku po głównych ulicach Rzeszowa.

Według zapewnień organizatorów mato być widowiskowa konkurencja, w której kibice przez 10 okrążeń (5 km – pętla) będą mogli dopingować kolarzy stojąc bardzo blisko trasy. Podobnie jak w przypadku wyścigu MTB, można już się zapisywać. Limit wynosi 150 osób, zapisy trwają na stronie www.rzeszowbikefestival.pl.

Dodatkowym atutem zbliżającego się festiwalu będzie również lokalizacja. Atrakcyjne miejsce, jakim jest Park Sybiraków w Rzeszowie sprawi, iż wydarzenie będzie nie tylko ciekawe dla zawodników ale również kibiców, którzy oprócz dopingowania, będą mogli również skorzystać z wielu towarzyszących atrakcji. Będą to m.in.:

  • strefa food-truck,

  • dzień testowy rowerów marki TREK,

  • dmuchane zabawy,

  • zjeżdżalnie dla dzieci.

Po zakończeniu wyścigu, tak naprawdę atrakcje dopiero się zaczynają. W ramach festiwalu, na rzeszowskim Rynku odbędzie się pokaz jazdy na historycznych rowerach, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzach, ponieważ ewolucje na ogromnych bicyklach to umiejętność która zaskakuje. Pamiętajcie, że nawet freestyle jest możliwy na historycznych rowerach!

Podczas eventu swoje nowe auto, Toyotę Yaris Cross, zaprezentuje nasz partner, czyli firma Dakar Toyota Rzeszów.

Potem na widzów czeka kolejne, niezwykle efektowne wydarzenie, które może zapaść w pamięć wielu uczestnikom Rzeszów BIKE Festival 2021. W samym centrum Rynku, zaraz obok studni wystąpią Szymon i David Godziek wraz z całą polską czołówką sceny Dirt: MarcinemRotem, Przemkiem Abramowiczem i Tomkiem Krzemińskim. Panowie zaprezentują najwyższe loty akrobacji rowerowych na specjalnym torze. Skoki na wysokości 6 m wprowadzą wszystkich w euforyczny nastrój. Nie może być inaczej jeżeli zawodnicy skaczą nad głowami widzów i wykonujątakie akrobacje jak „Doublebackflip”, „Superman” czy obroty 720! (więcej o historii braci Godziek - www.redbull.com.

Na sam koniec, dla wszystkich czeka After BIKE Party.

Szczegółowy program Rzeszów BIKE Festiwal10.07 / SOBOTA / PARK SYBIRAKÓW

11:00 – 13:00 Rajd Rowerowy

13:00 – 14:00 BIKEPACKING – Piotr Strzeżysz

14:00 – 20:30 Zawody MTB XCO

20:30 – 22:00 After BIKE Party

Ponadto:

12:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK

12:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci

13:00 – 19:00 Akademia Bezpiecznego Rowerzysty

11.07 / NIEDZIELA / RYNEK

11:00 – 11:30 Rodzinna Parada Rowerowa

12:00 – 14:00 Szosowe Kryterium Uliczne

14:00 – 14:30 Trial / Bicykle

14:30 – 15:00 Dekoracja Szosowe Kryterium Uliczne

15:00 – 15:30 Dirt Jumping

15:30 – 16:00 Premiera Toyota Yaris Cross – Dakar Toyota Rzeszów

16:00 – 16:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

16:30 – 17:00 Prezentacja Partnerów w konkursami

17:00 – 18:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

18:30 – 19:00 TREK Power

19:00 – 19:30 Trial / Bicykle / Dirt Jumping

20:00 – 20:30 Zdjęcia z zawodnikami

20:30 – 21:00 Dirt Jumping – FINAŁ

Ponadto:

10:00 – 22:00 Strefa FOOD TRUCK

10:00 – 19:00 Strefa Zabaw dla dzieci

Zobacz również: