W sobotę w Gdańsku odbywał się turniej finałowy PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Po zaciętym pojedynku Resovia Rzeszów przegrała z Jastrzębskim Węglem w tie-breaku 1:2.
W turniejach męskich awans do turnieju finałowego podczas zmagań w Krakowie oraz Warszawie wywalczyła odpowiednio drużyna: GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów (grupa A), Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin (grupa D), KGHM Cuprum Lubin i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (grupa B) oraz PGE Skra Bełchatów i Indykpol AZS Olsztyn (grupa C).

W drugim ćwierćfinale szala zwycięstwa przechylała się to na stronę Asseco Resovii Rzeszów, która wygrała pierwszego seta 25:23, a to zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy w drugiej partii dyktowali warunki gry 25:19. Tie-break to prawdziwa sinusoida po obu stronach siatki. Najpierw prowadzili jastrzębianie, a chwilę później rzeszowianie. Na wyróżnienie zasługiwała gra m.in. Nicolasa Szerszenia i Bartosza Mariańskiego. Emocji nie brakowało do końca spotkania. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali podopieczni Luke'a Reynoldsa 15:13, którzy jako drudzy awansowali do niedzielnego półfinału.

- Chłopaki odczują trud tego spotkania. Musieliśmy walczyć przez trzy sety, ale zaprezentowaliśmy fajną grę. Po pierwszym secie zmieniliśmy taktykę i okazała się ona dużo lepsza. Cieszymy się, że wygraliśmy i jesteśmy w półfinale, bo na początku nie wyglądało to dobrze - podkreślił Michał Szalacha, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Wyniki turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku 8 sierpnia (sobota):

GKS Katowice – MKS Będzin 2:0 (27:25, 25:21). MVP: Jakub Szymański
Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 1:2 (25:23, 19:25, 13:15). MVP: Stanisław Wawrzyńczyk
godz. 15.30 KGHM Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn
godz. 17.00 VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – PGE Skra Bełchatów

Zobaczcie także skrót z tego meczu