W niedzielę 20 czerwca 2021 roku w Sanoku doszło do obywatelskiego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy. Jego jazda wskazywała na mocne upojenie alkoholem.

Wzór obywatelskiej postawy-takie działanie może ratować życie!


W niedzielę po godzinie 20, dyżurny policji otrzymał informację, że na ul. Królowej Bony w Sanoku doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego. Bohaterskim obywatelem kazał się mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego. Zwrócił on uwagę na poruszający się przednim samochód marki audi. Sposób i styl jazdy wskazywał na to, że kierowca wspomnianego auta może być nietrzeźwy.

Z tego względu świadek uniemożliwił podejrzanemu dalszą jazdę. Zabrał mu kluczyki od pojazdu. Następnie zgłaszający chciał ująć mężczyznę, wówczas ten stał się agresywny.

Jednak gdy pijany kierowca usłyszał, że na miejsce została wezwana policja podjął próbę ucieczki. Jednak dosyć szybko, po krótkim pościgu, został on pochwycony przez funkcjonariuszów.

Kim jest sanocki ,,pijak” zza kierownicy?


Po złapaniu uciekającego kierowcy policjanci przystąpili do sprawdzenia jego danych. Udało im się ustalić, że kierowca z podejrzeniem o jazdę pod wpływem alkoholu to 35-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Mężczyzna oczywiście został poddany badaniu przy użyciu alkomatu. Sprawdzanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu!

Pijany kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pozostanie tam do czasu wytrzeźwienia i złożenia niezbędnych wyjaśnień.

Litera prawa wobec pijanych kierowców


35-latek usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje sąd i prokuratura.

W przypadku takich zdarzeń należy pamiętać, że pijany kierowca stanowi zagrożenie zarówno dla samego siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. W tym wypadku można było zaobserwować słuszne działania ze strony przypadkowego świadka. A w odniesieniu do jazdy pod wpływem alkoholi policja apeluje:

- Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.