We wtorek po południu na terenie całego Podkarpacia mogą pojawić się gwałtowne burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie w tej sprawie.
We wtorek 22 czerwca na terenie całego Podkarpacia mogą się pojawić gwałtowne burze. Towarzyszyć im również mogą opady gradu.

Burze z gradem możliwe na terenie całego Podkarpacia

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej we wtorek od godz. 11 do środy około godz. 3 nad ranem na terenie całego województwa Podkarpackiego mogą się pojawić gwałtowne burze. Miejscami może spaść ulewny deszcz od 30 mm do 50 mm, a także porywy wiatru do nawet 100 km/h. W niektórych miejscach może spaść także grad.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie wszystkich powiatów województwa Podkarpackiego, a prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk jest oceniane na około 80 proc.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Drugi stopień wydanego ostrzeżenia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.