W Klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się spotkanie z Szymonem Jakubowskim autorem książki pt. "W galicyjskim Rzeszowie". Obejrzyj live z tego wydarzenia.
Publikacja przenosi nas do grodu nad Wisłokiem w czasy od końca XVIII wieku aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznajemy losy nietuzinkowych osób, historie ciekawych miejsc i przebieg istotnych wydarzeń.

To właśnie w Rzeszowie urodził się pionier szczepień przeciwko ospie Wojciech Boduszyński, tu na początku swej kariery występowała Helena Modrzejewska, stąd pochodził wybitny reżyser Fred Zinnemann.
Szymon Jakubowski
Szymon Jakubowski podczas promocji książki w WDK

Z książki można dowiedzieć się również o początkach prasy rzeszowskiej, niezwykłej rodzinie Januszów, której zawdzięczamy fotograficzną dokumentację miasta, konspiracyjnej działalności Ignacego Łukasiewicza, tematach z jakimi zmagali się pierwsi rzeszowscy maturzyści, wizycie cesarza Franciszka Józefa i wielu innych wydarzeniach.

książka w miękkiej oprawie, liczy 160 stron, do nabycia u Autora, w księgarniach i w internecie.

Zobacz live z prezentacji książki Szymona Jakubowskiego:Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.