Po 11 latach przerwy na rozkład kolejowy powraca trasa z Zagórza do Uherców. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już wykonały niezbędne prace w celu umożliwienia przejazdów na tej relacji.

Od kiedy zacznie działać odnowiona relacja i jak będzie przebiegać?


Już od 26 czerwca przez Nowy Zagórz pojadą weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa. W niedzielę pojedzie pociąg z Krakowa do Łupkowa i z Łupkowa do Uherzec i Krakowa. To od 11 lat pierwsze regularne połączenia na odcinku Zagórz - Uherce.

Przygotowania idą pełną parą-prace jakie wykonały PKP Polskie Linie Kolejowe


PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowało opisywany odcinek przed jego otwarciem. Dla sprawnych i bezpiecznych podróży w Bieszczady, na odcinku Zagórz – Uherce PLK wykonały prace torowe. Między innymi wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano także przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Co więcej poprawiany został stan mostu w Zagórzu nad Sanem. Ma to zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią prace remontowe mają być kontynuowane. Według zapewnień przedstawicieli PKP mają one trwać do końca tego roku.

Gra warta świeczki-finansowanie remontu kolei


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już wykonały niezbędne prace m.in. dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i na moście nad Sanem. Roboty wyceniono na ponad 20 mln zł. Fundusze te finansowane są ze środków PLK.