Po 11 latach przerwy na rozkład kolejowy powraca trasa z Zagórza do Uherców. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już wykonały niezbędne prace w celu umożliwienia przejazdów na tej relacji.

Od kiedy zacznie działać odnowiona relacja i jak będzie przebiegać?


Już od 26 czerwca przez Nowy Zagórz pojadą weekendowe pociągi Intercity z Krakowa do Uherzec i Łupkowa oraz z Łupkowa do Krakowa. W niedzielę pojedzie pociąg z Krakowa do Łupkowa i z Łupkowa do Uherzec i Krakowa. To od 11 lat pierwsze regularne połączenia na odcinku Zagórz - Uherce.

Przygotowania idą pełną parą-prace jakie wykonały PKP Polskie Linie Kolejowe


PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontowało opisywany odcinek przed jego otwarciem. Dla sprawnych i bezpiecznych podróży w Bieszczady, na odcinku Zagórz – Uherce PLK wykonały prace torowe. Między innymi wymieniono ponad 4 tys. podkładów. Dokonano także przeglądu i poprawy widoczności na przejazdach kolejowo-drogowych.

Co więcej poprawiany został stan mostu w Zagórzu nad Sanem. Ma to zapewnić rozkładową jazdę pociągów. Wymieniono już tory na dojazdach do mostu oraz przebudowano i wzmocniono podpory obiektu. Jesienią prace remontowe mają być kontynuowane. Według zapewnień przedstawicieli PKP mają one trwać do końca tego roku.

Gra warta świeczki-finansowanie remontu kolei


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już wykonały niezbędne prace m.in. dla bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i na moście nad Sanem. Roboty wyceniono na ponad 20 mln zł. Fundusze te finansowane są ze środków PLK.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.