Władze Rzeszowa raczej nie będą miały problemu z wyborem firmy, która zaprojektuje rozbudowę ulicy Spacerowej w Rzeszowie. Do przetargu stanęły dwie firmy, ale tylko oferta jednej zmieściła się w zakładanych przez miasto kosztach.
Przypomnijmy, w połowie czerwca Rzeszów ogłosił przetarg na projekt rozbudowy ulicy Spacerowej na osiedlu Zalesie w Rzeszowie. Potencjalny wykonawca byłby odpowiedziany za zaprojektowanie poszerzenia tam, gdzie jest to możliwe, do 6 metrów, a tam, gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. Dodatkowo w ramach inwestycji ma powstać również chodnik lub ścieżka pieszo-rowerowa. W planach jest także budowa oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Znamy oferty

Z kolei w środę 23 czerwca Urząd Miasta Rzeszowa otworzył oferty od wykonawców na wykonanie tej inwestycji. Do przetargu stanęły dwie firmy, ale tylko oferta jednej z nich mieści się w zakładanych przez ratusz kosztach. Władze Rzeszowa chcą bowiem przeznaczyć na ten cel kwotę w wysokości 200 tys. zł.

Niższą ofertę zaproponowało "Biuro Usług Inwestycyjnych" Andrzej Mamczur. Rzeszowska pracownia zaproponowała kwotę w wysokości 197 415 zł.

Z kolei jego konkurent, firma "Usługi Projektowe" Tomasz Swynczak przekroczyła szacowane koszty, bowiem zaproponowała kwotę w postaci 213 036 zł na wykonanie tej usługi.