W czwartek policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej policji uzyskali zgłoszenie, że kierowca forda może posiadać i rozpowszechniać środki odurzające. Podejrzany ma zaledwie 22 lata.

Po nitce od kłębka-informator, kupiec, a na końcu handlarz


24 czerwca bieżącego roku policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej policji po otrzymaniu informacji, udali się do wskazanego przez informatora miejsca. Tam zatrzymali opisywany pojazd. Podczas przeszukania forda znaleźli oni pod siedzeniem kierowcy pakunek z zawartością suszu roślinnego.

Z tego względu funkcjonariusze zdecydowali się też na przeszukanie miejsca zamieszkania 29-letniego mieszkańca gminy Lubaczów. To była słuszna decyzja, ponieważ tam policjanci znaleźli kolejną porcję suszu. Wykonane na substancji testy wykazały, że była to marihuana.

Kto jest handlarzem narkotykowym z Gminy Lubaczów?


Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. Dzięki nim funkcjonariusze mieli okazję dotrzeć do sprzedawcy suszu. W ten sposób, jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, podejrzewanego o sprzedaż środków odurzających.

Podejrzany zanim został zatrzymany, próbował jeszcze zatuszować ślady. W tym celu wysypał susz roślinny, który miał w słoiku. To mu jednak w niczym nie pomogło i funkcjonariusze wydziału kryminalnego byli w stanie zabezpieczyć dowody.

Młody mężczyzna odpowiem przed sądem


22-latek usłyszał zarzut udzielania narkotyków i przyznał się do winy. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Grozi mu wyższa kara ze względu na fakt, że nie tylko posiadał, ale i rozpowszechniał środki odurzające. Co więcej czerpał z tego korzyści finansowe. Przepisy jasno określają pułap kary jaki mu grozi:

„Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast, zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”